בצל נגיף הקורונה: גם אמזון וסוני פורשות מתערוכת הסלולר העולמית בברצלונה

בהודעה שפרסמו שתי החברות הן מציינות, כי הסיבה לביטול היא התפרצות נגיף הקורונה והחששות מפני התפשטותו ● סימן שאלה על השתתפותן של חברות נוספות

הכל היה כבשגרה - ואז באה הקורונה. צילום אילוסטרציה: BigStock

תערוכת הסלולר העולמית MWC, המתקיימת מדי שנה בברצלונה איבדה עוד שתי מציגות בתערוכה: אמזון וסוני.

ענקית המסחר המקוון פרסמה הודעה שבה היא מציינת, כי "בשל ההתפרצות והחששות המתמשכים בנוגע לנגיף הקורונה, אמזון מבטלת את השתתפותה בתערוכת MWC 2020". אמזון הייתה אמורה לקיים במסגרת התערוכה מסלול בן יום שלם של זרוע מחשוב הענן שלה, AWS.

סוני הודיעה בהצהרה שפורסמה באתר שלה, כי "סוני בודקת מקרוב את המצב המתפתח בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, שהוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמצב חירום…  לאור החשיבות העליונה שאנו מייחסים לביטחון ולרווחת לקוחותינו, שותפינו, התקשורת והעובדים, קיבלנו החלטה קשה לבטל את השתתפותנו בתערוכה MWC 2020 בברצלונה".

אמזון וסוני מצטרפות ליצרנית הסלולר הדרום הקוריאנית LG, ליצרנית ציוד התקשורת השוודית אריקסון, ולאנבידיה האמריקנית., שהודיעו בשבוע האחרון גם הן על ביטול השתתפותן.

ה-GSMA, שהוא הגוף המארגן את התערוכה, הודיע בינתיים כי התערוכה תתקיים לפי התכנון, וציין בהודעתו מתחילת השבוע, כי יקפיד על נקיטת אמצעי זהירות כדי להגן על המשתתפים מפני התפרצות של הנגיף.

ה-GSMA, שהוא הגוף המארגן את התערוכה, הודיע בינתיים כי התערוכה תתקיים לפי התכנון, וציין בהודעתו מתחילת השבוע, כי יקפיד על נקיטת אמצעי זהירות כדי להגן על המשתתפים מפני התפרצות הנגיף.

לפי ה-GSMA, תיאסר הכניסה על משתתפים ממחוז חוביי, שבו ההחלה ההתפרצות, ומבקרים אחרים מסין יצטרכו להוכיח כי שהו מחוץ לסין במשך שבועיים לפני האירוע.

בינתיים, החברות הסיניות וואווי ו-ZTE הודיעו כי ישתתפו בתערוכה, לאחר שהורו לנציגיהן האירופיים לבודד את עצמם למשך שבועיים לפני האירוע כדי להבטיח שהם אינם חולים, ובנוסף שכרו צוותים אירופיים שיעבדו בתערוכה במקום אלה שתוכננו ולא ישתתפו.

לפי דיווחים שונים, נדבקו במחלה 330 אנשים מחוץ לסין, ב-27 מדינות.

למרות שכרגע ביטלו את ההשתתפות "רק" ארבע מציגות, לפי הערכות יהיו עוד ביטולים של חברות, שישקלו זאת הן בשל החשש מהנגיף והן בשל הפגיעה בעסקים על רקע היעדרן של מציגות גדולות לצג מבקרים עסקיים חשובים.

נראה ש-MWC תהיה תערוכה עצובה, של מציגים ומבקרים שמסתובבים עם מסיכות ובקבוקוני אלכוהול לחיטוי ידיים ומשטחים – אם בכלל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים