סכסוך עבודה ב-ECI על רקע עסקת המיזוג עם ריבון

הרקע לסכסוך: מבוי סתום במשא ומתן להסכם קיבוצי על רקע המיזוג עם חברת ריבון האמריקנית ● יו"ר ועד עובדי ECI, אופיר לוי: "במהלך המו"מ הגענו להסכמות אך לצערנו ההנהלה חזרה בה ● ECI: "בשלב הניסוח המשפטי הוגשו במפתיע על ידי הוועד דרישות חדשות ובלתי סבירות"

הבוקר הכריזו עובדי ECI על סכסוך עבודה – על רקע עסקת המיזוג אשר נחתמה בינה לבין חברת ריבון האמריקנית.

ב-ECI מועסקים כ-800 עובדים, מרכז החברה הוא בפתח תקווה ומרכז פיתוח נוסף פועל בבאר שבע. בחודש נובמבר האחרון הודיעה החברה על רכישתה על ידי ריבון. מיד עם הודעת הרכישה, דרש ועד העובדים לקיים משא ומתן על מנת להבטיח את תנאיהם וביטחונם התעסוקתי ביחס לרכישה. הנהלת החברה סירבה בתחילה לדון בנושא וטענה שאין ביכולתה לדון בפרטי העסקה לפני שזו נחתמת. רק לאחר פנייה ישירה לחברת ריבון, אשר נתנה את הסכמתה, נכנסה הנהלת ECI למו"מ עם ועד העובדים וההסתדרות בדבר השפעות הרכישה.

לאחר רצף מפגשים,  גם עם נציגות ריבון העולמית, הגיעו נציגי הוועד והנהלת ECI וריבון להבנות בנושא, אשר כללו הבטחה שלא יפוטרו עובדים מטעמי התייעלות לפחות עד סוף חודש יוני. עוד סיכמו הצדדים, שככל שלהנהלה החדשה יהיה רצון לבצע אינטגרציה בין החברות, יובא העניין לשולחן המו"מ. ואולם לטענת העובדים, בשבועות האחרונים נמנעה ההנהלה מחתימה על ההסכמות שהושגו, חזרה בה מההבנות ומסרבת, תחת סיבות של "ניסוחים משפטיים", להתחייב להבנות שהושגו.

מסיבה זו הכריז הוועד של החברה ביחד עם ההסתדרות על סכסוך עבודה, בדרישה מהנהלת החברה לחתום על התחייבויותיה. במקביל להכרזת הסכסוך ערכו היום עובדי החברה אסיפת הסברה במחאה על התנהלות ההנהלה.

יו"ר ועד העובדים ב-ECI, אופיר לוי, אמר: "במהלך החודשיים האחרונים עשינו כל שביכולתנו להימנע מסכסוך עבודה וניהלנו מו"מ מתוך אחריות לעתיד החברה ולעתיד העובדים בישראל. במהלך המו"מ הגענו להסכמות, אך לצערנו, כאשר הגענו לשלב הניסוחים המשפטיים גילינו שההנהלה חזרה בה מכל ההסכמות. אנו מודעים לסכנות המרחפות מעל ראשי העובדים בחברות הנרכשות על ידי חברות אמריקניות, ולכן תפקידנו כוועד הוא לשמור על הביטחון התעסוקתי של העובדים בישראל. חברת ECI תמיד הייתה גאוות ההיי-טק הישראלי, ואנו לא נשב בחיבוק ידיים כאשר מנסים לפגוע במצבת כוח האדם בארץ".

מ-ECI נמסר, כי "כפי שהודענו בעבר, ECI אמורה להתמזג עם חברת ריבון האמריקאית. קוים מו״מ והושגו בשבועות האחרונים הסכמות ברורות עם ועד העובדים וההסתדרות. למרבה הצער, בשלב הניסוח המשפטי הוגשו במפתיע על ידי הוועד דרישות חדשות ובלתי סבירות, דבר שהביא למצב הנוכחי. הנהלת החברה קוראת לוועד העובדים לחזור למו"מ ולהסכמות שהושגו על מנת לחזק את החברה ועובדיה בדרך החדשה כחלק מריבון”.

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים