תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » הפסד עצום לבזק – בעקבות מחיקות ענק בפלאפון וב-יס

הפסד עצום לבזק – בעקבות מחיקות ענק בפלאפון וב-יס

החברה סיימה את הרבעון עם הפסד של 1.57 מיליארד שקלים, שהושפע מירידה של כמעט מיליארד שקלים בערך של פלאפון וממחיקת יתרת נכס מס של יס בקרוב ל-1.2 מיליארד ● ירידות גם בהפסד התפעולי של בזק, במספר המנויים של החברות הבנות ובהכנסות של מרביתן

מאת 29 באוגוסט 2019, 11:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ירידת הערך של פלאפון משפיעה לרעה, כצפוי, על תוצאות בזק: החברה רשמה ברבעון השני הפסד עצום, של 1.57 מיליארד שקלים – כך עולה מהתוצאות שהיא פרסמה הבוקר (ה'). כתוצאה מכך, קבוצת התקשורת פרסמה תחזית מעודכנת ל-2019 כולה: היא צופה כעת שיהיה לה ב-2019 הפסד נקי של 1.1 מיליארד שקלים – ולא רווח של 900 מיליון, כפי שחזתה מוקדם יותר השנה.

החברה פרסמה לפני כחודש אזהרת רווח שלפיה קיימת אפשרות שבמסגרת הדו"חות הרבעוניים, הערך של פלאפון ירד בסכום של בין 800 מיליון ל-1.1 מיליארד שקלים, עקב התחרות העזה בשוק הסלולר. בסופו של דבר, היא דיווחה על ירידת ערך של 951 מיליון שקלים – מה שהביא, כאמור, לתוצאה העגומה.

יצוין שאם לא לוקחים בחשבון הכנסות והוצאות חד פעמיות – מחיקת יתרת נכס מס בגין הפסדי יס בסך של 1.166 מיליארד שקלים, רווח הון עקב מכירת מתחם סקיה בסך של 403 מיליון וירידת הערך האמורה של פלאפון – מקבלים קיטון של 13.5% ברווח הנקי, ל-225 מיליון שקלים.

גם סעיפי הרווחיות העיקריים האחרים של בזק ירדו: היא רשמה ברבעון הפסד תפעולי של 94 מיליון שקלים לעומת רווח של 371 מיליון, ה-EBIDTA צנח ב-57.7% ל-384 מיליון וה-EBIDTA השולי עמד על 17.3% לעומת 38.9% ברבעון המקביל ב-2018.

הכנסות הקבוצה רשמו אף הן ירידה – של 4.7%. הסעיף הזה מורכב מההכנסות של חברות הבת של בזק: בזק קווי רשמה ירידה של 4.1% ל-1.02 מיליארד שקלים, הכנסות פלאפון קטנו ב-5.3% ל-570 מיליון, אלה של יס ירדו ב-10.1% ל-337 מיליון ולעומת זאת, הכנסות בזק בינלאומי גדלו ב-0.9% ל-339 מיליון. מקורן של הירידות בהכנסות בקיטון במספר המנויים של החברות: בבזק קווי הנתון ירד ב-5.2% ל-1.77 מיליון, בפלאפון הירידה עמדה על 13% ל-2.26 מיליון ומספר המנויים של יס ירד ב-2.92% ל-565 אלף לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עם זאת, לעומת הרבעון הקודם, מספר מנויי פלאפון גדל ב-39 אלף.

שלמה רודב, יו"ר בזק. צילום: אלדד רפאלי

שלמה רודב, יו"ר בזק. צילום: אלדד רפאלי

"עושים פעולות רבות בכל מגזרי הפעילות"

שלמה רודב, יו"ר בזק, אמר לאחר פרסום התוצאות כי "שוק התקשורת הישראלי נמצא בתחרות עזה, המתחזקת כל העת בכל תחומי הפעילות, והדבר משתקף בתוצאות הכספיות של הקבוצה. אנחנו עושים פעולות רבות בכל מגזרי הפעילות שלנו כדי להתאים את הקבוצה למצב התחרותי ולחזק את החברות הבנות לקראת האתגרים שאיתם הן יתמודדו בשנים הקרובות. זאת, באמצעות תהליכי התייעלות עמוקים ומורכבים בכל אחת מהחברות ויצירת סינרגיות ניהוליות ותפעוליות. תהליכי התייעלות מטבעם גורמים להוצאות בטווח הקצר אך מייצרים ערך משמעותי בטווח הבינוני והארוך. את הפירות של תהליכים אלה נראה בהמשך ובאופן מהותי יותר ככל שיעבור הזמן".

הוא הוסיף כי "מן העבר השני, אנחנו מפתחים תחומי פעילות חדשים, המותאמים לשינויים הטכנולוגיים והצרכניים בשווקים השונים, ומתאימים תחומים קיימים למציאות המשתנה".

רודב הסביר כי "המשך התחרות העזה בשוק הסלולר הביא להערכות חדשות לגבי הצפוי במחירי השירותים וברווחיות מכירת ציוד הקצה בפלאפון, שהביאו למחיקה בעקבות ירידת השווי. בנוסף, תוצאות הרבעון הושפעו באופן מהותי ממחיקת נכס המס בגין הפסדי יס. יש לציין כי מחיקה זאת הינה חשבונאית ואינה משפיעה על הפעילות השוטפת של החברה".

הפסד עצום לבזק – בעקבות מחיקות ענק בפלאפון וב-יס Reviewed by on . ירידת הערך של פלאפון משפיעה לרעה, כצפוי, על תוצאות בזק: החברה רשמה ברבעון השני הפסד עצום, של 1.57 מיליארד שקלים - כך עולה מהתוצאות שהיא פרסמה הבוקר (ה'). כתוצאה ירידת הערך של פלאפון משפיעה לרעה, כצפוי, על תוצאות בזק: החברה רשמה ברבעון השני הפסד עצום, של 1.57 מיליארד שקלים - כך עולה מהתוצאות שהיא פרסמה הבוקר (ה'). כתוצאה Rating: 0

הגיבו