תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סמסונג: הירידה בביקוש לסמארטפונים הביאה לצניחה בתוצאות העסקיות
הירידות - למרות ה-Galaxy S10. מקור: סמסונג

סמסונג: הירידה בביקוש לסמארטפונים הביאה לצניחה בתוצאות העסקיות

הכנסות החברה ירדו ברבעון הראשון ב-13.5% והרווח צלל בקרוב ל-60% ● בסמסונג צופים שברבעון הנוכחי המצב לא ישתנה, אבל אופטימיים לגבי המחצית השנייה של השנה

מאת 30 באפריל 2019, 18:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, סמסונג, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם ביצועים עסקיים בעייתיים – כך עולה מהדו"ח שהחברה פרסמה אמש (ב'). הסיבה העיקרית לכך היא הירידה בביקוש למכשירים הסלולריים – למרות ההשקה של ה-Galaxy S10.

הנתונים מראים שההכנסות הרבעוניות של הענקית הדרום קוריאנית רשמו ירידה של 13.5% ל-52.4 טרליון וון, שהם 44.7 מיליארד דולר, והרווח הנקי צנח ב-56.88% לכחמישה טריליון וון, שהם כ-4.3 מיליארד דולר. הכנסות מגזר המובייל ירדו ב-6% ל-26 טריליון וון.

לצד המדרון בשוק הסמארטפונים, נרשמת ירידה גם בעסקי השבבים והמסכים. ההכנסות ממגזר הסמיקונדקטורים צללו ב-30%, ומסכום של יותר מ-20 טריליון וון הן ירדו לפחות מ-15 טריליון.

נתונים נוספים שעולים מהדו"חות מצביעים על עלייה של 2.76% בהוצאות ל-46.16 טריליון וון, גידול של 2.63% בהוצאות הגולמיות ל-32.75 טריליון וצניחה של 31.45% ברווח הגולמי ל-19.64 טריליון. גם בסעיפים התפעוליים נרשמו נתונים בעייתיים: ההוצאות גדלו ב-6.27% ל-18.31 טריליון וון והרווח צלל ב-60.17% ל-6.23 טריליון. עם זאת, חבות המס צנחה ב-58.35% ל-1.87 טריליון וון.

מדובר בתוצאות צפויות מבחינת סמסונג, והן מושפעות ממשבר הסחר בין ארצות הברית לסין. עם זאת, בימים האחרונים החלו נושבות רוחות אחרות, גם אם הן בינתיים חרישיות, בין בייג'ינג לוושינגטון, ונראה שאם שתי המדינות יפתרו את המחלוקות ביניהן, ישתפר גם מצבה של סמסונג. כך או כך, בהנהלת החברה מעריכים שגם ברבעון השני של השנה לא צפויה הטבה במצב, כי הביקוש לשבבים לא עומד לגדול. על פי התחזית של סמסונג, הביקוש לשבבים יעלה רק במחצית השנייה, כשהמלאים של החברות הצרכניות ילכו ויפחתו, והן יצטרכו לחדש את הביקושים לצ'יפים, כדי לענות על הביקושים למכשירים שלהן.

סמסונג: הירידה בביקוש לסמארטפונים הביאה לצניחה בתוצאות העסקיות Reviewed by on . יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, סמסונג, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם ביצועים עסקיים בעייתיים - כך עולה מהדו"ח שהחברה פרסמה אמש (ב'). הסיבה העיקרית לכך היא יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, סמסונג, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם ביצועים עסקיים בעייתיים - כך עולה מהדו"ח שהחברה פרסמה אמש (ב'). הסיבה העיקרית לכך היא Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    ישראל פטשניק

    השאלה למה זה קורה

הגיבו