תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » תביעה נגד אפל: כיסוי המגרעת בתהליך הקנייה מטעה משתמשים
אפל. צילום: BigStock

תביעה נגד אפל: כיסוי המגרעת בתהליך הקנייה מטעה משתמשים

בתביעה שהוגשה בקליפורניה נטען שהחברה מטעה את המשתמשים לגבי נתוני גודל המסך והרזולוציה ● התובעת מבקשת להכיר בתביעתה כייצוגית

מאת 17 בדצמבר 2018, 10:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מעגלת פינות: תביעה שהוגשה נגד אפל בסוף השבוע בבית משפט במחוז הצפוני של קליפורניה דורשת למנוע ממנה להמשיך לכסות את המגרעת (Notch) בראש המסך בטפט שחור בתהליך קניית המכשיר באתר שלה – מה שהיא, לטענת התובעת, עושה. עוד נטען בתביעה שהחברה מטעה את המשתמשים בנתוני גודל המסך והרזולוציה בכך שהיא לא כוללת בהם את המגרעת ואת הפינות המעוגלות. התובעת מבקשת להכיר בתביעתם כייצוגית ולפצות את כל מי שרכשו מכשיר iPhone X, XS או XS Max.

התביעה מתמקדת, כאמור, בהסתרת המגרעת, שהתובעת, קורטני דייוויס, טוענת שגרמה להטעייתה. "תמונות שמסוות את הפיקסלים החסרים במסכי המוצרים הן דבר קבוע באתר של הנתבעת, כמו גם בפרסומות של הקמעונאים שמוכרים את המוצרים", נכתב בתביעה. "התובעת הסתמכה על התמונות האלה, וחשבה שבמכשירי ה-iPhone SX וה-XS Max לא תהיה מגרעת בראש המכשיר".

עוד נטען כי גודל המסך ב-iPhone X הוא כ-5.6865 אינץ', בגלל הפינות המעוגלות והמגרעת – פחות מהגודל של 5.8 אינץ' שאפל מצהירה עליו, וכי הרזולוציה של המסך היא 1125 על 2195 פיקסלים – כ-10% פחות ממה שהחברה מצהירה. כן נטען כי הפיקסלים האלה מזויפים, שכן מסכי LCD משתמשים בדרך כלל בשלושה תתי פיקסלים (אדום, ירוק וכחול) בתצורה של פסים, ועושה זאת בצירופים שונים, כדי להפיק צבע מסוים. לעומת זאת, מסך ה-OLED מתוצרת סמסונג שאפל משתמשת בו במכשירים הללו מגיע במבנה מחומש, כשחמישה תתי פיקסלים מסודרים בצורת יהלום, ובגלל המבנה המיוחד, יש בהם פי שניים מהירוק מאשר האדום או הכחול – מה שבעצם יוצר רזולוציה נמוכה יותר של המסך.

"מוצר ה-iPhone X מפורסם כבעל 1125 על 2436 פיקסלים, אך למעשה אינו משתמש בפיקסלים אמיתיים עם צבעי האדום, הירוק והכחול בכל פיקסל מוצג", מפורט בתביעה. "במקום זאת, למוצר יש פיקסלי מסך מלאכותיים, וכל אחד מהם כולל רק שני תתי פיקסלים".

בינתיים, אפל לא הגיבה בנוגע לתביעה ולטענות העולות בה.

תביעה נגד אפל: כיסוי המגרעת בתהליך הקנייה מטעה משתמשים Reviewed by on . מעגלת פינות: תביעה שהוגשה נגד אפל בסוף השבוע בבית משפט במחוז הצפוני של קליפורניה דורשת למנוע ממנה להמשיך לכסות את המגרעת (Notch) בראש המסך בטפט שחור בתהליך קניי מעגלת פינות: תביעה שהוגשה נגד אפל בסוף השבוע בבית משפט במחוז הצפוני של קליפורניה דורשת למנוע ממנה להמשיך לכסות את המגרעת (Notch) בראש המסך בטפט שחור בתהליך קניי Rating: 0

הגיבו