תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » לחצים על ממשלת גרמניה: לאסור השתתפות סינית בפריסת תשתיות דור 5
סין. צילום אילוסטרציה: BigStock

לחצים על ממשלת גרמניה: לאסור השתתפות סינית בפריסת תשתיות דור 5

חברי פרלמנט וגורמים נוספים לוחצים על הממשל שלא לאפשר את השתתפותן של חברות אלה במכרז, עקב הקשרים שלהן עם הממשל הסיני ● אם זו תהיה ההחלטה הגרמנית, היא תצטרף להחלטות דומות בארצות הברית ובאוסטרליה

מאת 18 בנובמבר 2018, 11:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

צרות לוואווי גם בגרמניה: חברי פרלמנט וגורמים נוספים מפעילים בימים אלה לחצים על גורמי הממשל בברלין לאסור על חברות סיניות, בהן וואווי, לקחת חלק בפריסת רשתות דור 5 במדינה, בשל דאגות בנושאי אבטחה. לפי דיווחים שפורסמו ברשת, שרי החוץ והפנים הגרמניים שוחחו עם עמיתיהם בארצות הברית ובאוסטרליה, לאחר שבמדינות אלה ננקטו צעדים להוציא את וואווי מהשווקים. לדברי בכיר גרמני, במדינה יש חששות רציניים בנוגע לאבטחה בציוד של הספקית הסינית ולדבריו, "אם זה היה תלוי בי, היינו עושים מה שעושים באוסטרליה".

בשל חששות השלטונות בארצות הברית ובאוסטרליה לקשרים לכאורה בין וואווי והממשלה הסינית, ננקטו במדינות אלה צעדים כדי לחסום הכנסת ציוד שלה. גם מנהלי האבטחה בבריטניה הביעו חששות בנוגע לבחירת ספקי הציוד לדור 5 במדינה, וחששות דומים עלו אף בקנדה. באוגוסט האחרון אף חתם נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, על צו האוסר על גורמים ממשלתיים להשתמש בציוד של ספקיות סיניות, בהן ZTE ו-וואווי. לאחר ארצות הברית, גם ממשלת אוסטרליה אסרה על אותן חברות להשתתף בפריסת תשתיות לדור 5, בשל חששות דומים.

לדברי חברה בבית המחוקקים של גרמניה, "עלינו לבדוק מקרים פרטיים כדי להבטיח שהתשתיות הקריטיות שלנו מוגנות. דבר זה יכול להוביל להרחקת חברות סיניות מהשתתפות בבניית תשתיות דור 5 במדינה".

לפי הידיעות שפורסמו, בכירים רשמיים נוספים בגרמניה מפעילים לחץ לקיים דיונים רציניים בנושאי אבטחה של הדור החמישי, לאור העובדה שבמדינה מתכננים להוציא מכרזים על תדרי דור סלולרי חדש זה בתחילת יולי 2019.

לחצים על ממשלת גרמניה: לאסור השתתפות סינית בפריסת תשתיות דור 5 Reviewed by on . צרות לוואווי גם בגרמניה: חברי פרלמנט וגורמים נוספים מפעילים בימים אלה לחצים על גורמי הממשל בברלין לאסור על חברות סיניות, בהן וואווי, לקחת חלק בפריסת רשתות דור 5 צרות לוואווי גם בגרמניה: חברי פרלמנט וגורמים נוספים מפעילים בימים אלה לחצים על גורמי הממשל בברלין לאסור על חברות סיניות, בהן וואווי, לקחת חלק בפריסת רשתות דור 5 Rating: 0

הגיבו