תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » סמסונג חשפה פרטים ראשונים על הסמארטפון המתקפל החדש
המכשיר המתקפל החדש של סמסונג. צילום: יח"צ

סמסונג חשפה פרטים ראשונים על הסמארטפון המתקפל החדש

הציפייה הייתה שענקית הסלולר תשיק בכנס המפתחים שלה את הסמארטפון המתקפל עצמו, אלא שהיא אפשרה רק הצצה חטופה למסך של המכשיר, שנראה שיושק בשנה הבאה

מאת 8 בנובמבר 2018, 12:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הטקטיקה ידועה: שעה ארוכה של הודעות משמימות משהו על הכל חוץ ממה שכולם מצפים לו. אמש (ד') בכנס המפתחים של סמסונג היו אלה העוזרת הקולית Bixby, וכן דיבורים על Galaxy Home ועל אינטרנט של הדברים, שהקדימו את ההכרזה המרכזית של הערב – מכשיר הסמארטפון המתקפל של החברה. אבל הייתה בעיה קטנה: לא היה כל סמארטפון שהוא. ההכרזה החשובה הייתה על מסך ה-Infinity Flex, שלדברי סגן הנשיא הבכיר ג'סטין דניסון עשוי מפולימר מורכב, יאפשר את הפחתת העובי של המכשיר ויסלול את הדרך למסכים מתגלגלים, לטלפונים מתקפלים ולמכשירים דקים (אלא שהוא לא הדגים זאת). לא ברור האם זה יהיה המסך של המכשיר החדש.

ההצצה החטופה שזכו לה המשתתפים במליאה הייתה על מכשיר עבה, עם מסגרת ענקית וציר בולט – אבטיפוס בתחילת דרכו, שהמסך שלו מתקפל פנימה, כמו ספר. הם לא זכו לשמוע, ו-ודאי שלא לראות, כיצד הוא עובד. יתרה מזאת, לקראת 10 שניות התהילה שלו עומעמו האורות על הבמה ואיש לא יכול היה לראות בבירור מכשיר אמיתי. השמועות אומרות כי הוא ייקרא Galaxy F, אך החברה סירבה לציין את שמו באירוע.

מה בכל זאת ידוע?

סמסונג התפארה בכך שמסך ה-Infinity Flex מייצג "פלטפורמה ניידת חדשה", שתאפשר הרצה של שלוש אפליקציות בו זמנית, בזכות תכונה חדשה בשם Multi active window. גודל המסך החיצוני יהיה 4.58 אינץ' (כשהמכשיר מקופל) וגודל המסך הפרוס – 7.3 אינץ', ברזולוציה של 2152 על 1536.

עוד סיפרה סמסונג כי גוגל שותפה לפיתוח החדשני, ונציג של הענקית ממאונטיין ויו אמר כי החברה תתמוך רשמית במסכים מתקפלים, ותאפשר לאפליקציות אנדרואיד לפעול בצורה חלקה ולהתאים את עצמן באופן דינמי למסכי אנדרואיד בגדלים שונים.

ממשק המשתמש של המכשיר החדש יהיה One UI, שיציג שינוי דרמטי במכשירי Galaxy, ועיקרו ממשק נקי יותר שממקם את בקרי השימוש בתחתית המסך, כאשר בחלקו העליון ייווצר משטח תוכן וצפייה כדי לאפשר נוחות שימוש גבוהה יותר, המותאמת למסכים גדולים. הוא יעוצב בצבעים חדשים, שלדברי החברה נועדו לסייע למשתמש להתמקד במשימה ולהפחית הסחות מהמסך.

סמסונג הודיעה תהיה שהיא מוכנה לייצור המסכים החדשים בחודשים הקרובים, אם כי לא אמרה האם המסך הזה יוטמע במכשיר החדש. עוד דווח כי המכשיר החדש יריץ אפליקציות אנדרואיד רגילות, אם כי לא נמסר כיצד יתפקדו מיליוני האפליקציות הקיימות בו. לא דווח גם כמה המכשיר יעלה.

בניגוד למקובל בהשקות מעין אלה, סמסונג לא סיפקה פרטים טכניים רבים על המכשיר, כמו נפח הסוללה, כמה זיכרון RAM יהיה במכשיר ונפח אחסון, מה שמרמז על כך שהסמארטפון החדש של הענקית הדרום קוריאנית עדיין מצוי בשלבי פיתוח. בעקבות זאת, נראה שהחברה לא מעוניינת להתחייב על פרטים לא סופיים.

לסיכום ניתן לומר שההשקה העמומה מעידה שמפתחי סמסונג עסוקים כבר ארבע שנים במשהו שיושק רק בשנה הבאה, אם לא יהיו עיכובים.

סמסונג חשפה פרטים ראשונים על הסמארטפון המתקפל החדש Reviewed by on . הטקטיקה ידועה: שעה ארוכה של הודעות משמימות משהו על הכל חוץ ממה שכולם מצפים לו. אמש (ד') בכנס המפתחים של סמסונג היו אלה העוזרת הקולית Bixby, וכן דיבורים על Galax הטקטיקה ידועה: שעה ארוכה של הודעות משמימות משהו על הכל חוץ ממה שכולם מצפים לו. אמש (ד') בכנס המפתחים של סמסונג היו אלה העוזרת הקולית Bixby, וכן דיבורים על Galax Rating: 0

הגיבו