תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סמסונג תשיק סמארטפון מתקפל; הציגה תוצאות כספיות טובות
בדרך לקניית חברה ישראלית? סמסונג. צילום אילוסטרציה: BigStock

סמסונג תשיק סמארטפון מתקפל; הציגה תוצאות כספיות טובות

חברת הענק מעוניינת לתפוס נתח גבוה גם בשוק זה ● למרות התוצאות החיוביות, האנליסטים מודאגים לעתיד חטיבת הזיכרונות של סמסונג

מאת 31 באוקטובר 2018, 17:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סמסונג הציגה ברבעון השלישי של השנה שיא ברווח הנקי ועלייה בהכנסות – כך עולה מהתוצאות שפרסמה החברה אמש (ג'). עם ההכרזה על התוצאות נודע כי חברת הענק הדרום קוריאנית מתכוונת להשיק בקרוב סמארטפון מתקפל – תת-שוק שגם בו היא מעוניינת לתפוס נתח שוק גבוה יחסית, והמחיר צפוי להיות בהתאם לכך.

החברה התמקדה עד כה במכשירי הדגל שלה מסדרת Galaxy, הלא זולים במיוחד, ונראה שהיא הבינה שעליה לחזק את מעמדה גם בקרב אוכלוסיות שקונות סמארטפונים זולים יותר.

כתמיד, סמסונג דיווחה על התוצאות שלה במטבע הדרום קוריאני, וון, והן מוצגות כאן בשער נוחות של 1,150 וון לדולר. היו אלה תוצאות חיוביות, כאמור, אלא שהאנליסטים מודאגים, משום שיש חשש לעתיד חטיבת הזיכרונות של החברה, שאחראית לכ-80% מהכנסותיה. בינתיים, בתחילת השבוע השיקה החברה כרטיס זיכרון מהיר בנפח של 512 ג'יגה-בייט, שנמכר באתר הגרמני של החברה ב-289.90 יורו. זאת, על אף שניתן היה לצפות שהכרטיס יימכר במחיר שנע סביב ה-200 יורו, שכן כרטיס ה-256 ג'יגה-בייט של החברה עולה 100 יורו.

כך או כך, ההוצאות הרבעוניות של סמסונג גדלו ב-0.78% ל-3.22 מיליון דולר וההכנסות עלו ב-5.5% ל-56.9 מיליארד. הרווח הנקי צמח ב-17.52% ל-11.43 מיליארד דולר.

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות גדלו ב-6.64% ל-30.6 מיליארד דולר, הרווח הגולמי עלה ב-4.24% ל-26.3 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 46.24%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות קטנו ב-7.92% ל-14.96 מיליארד דולר והרווח זינק ב-20.92% ל-14.53 מיליארד.

סמסונג תשיק סמארטפון מתקפל; הציגה תוצאות כספיות טובות Reviewed by on . סמסונג הציגה ברבעון השלישי של השנה שיא ברווח הנקי ועלייה בהכנסות - כך עולה מהתוצאות שפרסמה החברה אמש (ג'). עם ההכרזה על התוצאות נודע כי חברת הענק הדרום קוריאנית סמסונג הציגה ברבעון השלישי של השנה שיא ברווח הנקי ועלייה בהכנסות - כך עולה מהתוצאות שפרסמה החברה אמש (ג'). עם ההכרזה על התוצאות נודע כי חברת הענק הדרום קוריאנית Rating: 0

הגיבו