תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מחקר: הילדים נפצעים יותר – בגלל שימוש רב של ההורים ב-iPhone
זהירות, שימוש יתר ב-iPhone! צילום: BigStock

מחקר: הילדים נפצעים יותר – בגלל שימוש רב של ההורים ב-iPhone

חוקר מאוניברסיטת ייל מצא שהעלייה בפציעות ילדים בשנים האחרונות נובעת מכך שההורים מגלים יותר עניין במכשיר - ופחות בצאצאים שלהם

מאת 17 בנובמבר 2014, 8:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הכול בגלל ה-iPhone: קרייג פאלסון, בוגר הפקולטה לכלכלה של אוניברסיטת ייל, טוען שיש קשר בין שימוש ב-iPhone מצד ההורים לפציעות של ילדיהם.

על פי החוקר, העובדה שההורים החלו להתעסק יותר ב-iPhone שלהם ופחות במה עושים הילדים, עקב העלייה בשימוש במכשיר וגילוי עולם האפליקציות, הובילה לגידול של 10% בפציעות ילדים מאז 2005 ועד 2012. הפציעות האלה כוללות, לא עלינו, עצמות שבורות וזעזועי מוח.

"אני טוען כי לאימוץ של סמארטפונים יש השלכה סיבתית על פציעות של ילדים. ההשפעה חזקה יותר בקרב ילדים בגילאי 0-5 ולא ילדים בני 6-10, ובייחוד בפעילויות שבהן יש חשיבות להשגחה הורית", הדגיש פאלסון בעבודתו. "אני מציין זאת מיד בהקדמה, כהוכחה עקיפה לכך שהעלייה בפציעות של ילדים נובעת מכך שדעתם של ההורים מוסחת בעת שהם משגיחים על ילדיהם, ולא מאחר שהילדים משתתפים יותר בפעילויות מסוכנות".

עבודתו של פאלסון מבוססת על נתונים שאסף ממערכת העיקוב הלאומית אחר פציעות אלקטרוניות (National Electronic Injury Surveillance System) – נתונים שמפורסמים על ידי  הוועדה לבטיחות המוצר עבור הצרכנים (Consumer Product Safety Commission). הנתונים נסמכים על מידע שנמסר בעקבות ביקורים בחדרי מיון בקשר לפציעה. לא נאסף כל מידע ממכשירי הטלפון עצמם.

הממצאים לא נוגעים לילדים בגילאי שש ומעלה, אולי משום שהם זקוקים להשגחה פחות צמודה. הם גם מתייחסים רק לפציעות במגרשי משחקים שכונתיים ולא בחצרות הגנים ובתי הספר, מתוך הנחה שהמורים משגיחים טוב יותר על הילדים ופחות נוטים לשקוע במסכים.

מחקר: הילדים נפצעים יותר – בגלל שימוש רב של ההורים ב-iPhone Reviewed by on . הכול בגלל ה-iPhone: קרייג פאלסון, בוגר הפקולטה לכלכלה של אוניברסיטת ייל, טוען שיש קשר בין שימוש ב-iPhone מצד ההורים לפציעות של ילדיהם. על פי החוקר, העובדה שההור הכול בגלל ה-iPhone: קרייג פאלסון, בוגר הפקולטה לכלכלה של אוניברסיטת ייל, טוען שיש קשר בין שימוש ב-iPhone מצד ההורים לפציעות של ילדיהם. על פי החוקר, העובדה שההור Rating: 0

הגיבו