"מכונות הזמן" של מטא: פיתוחים עתידיים של משקפי המציאות המדומה  

מנכ"ל מטא, יחד עם המדען הראשי של מעבדות המציאות של החברה ועמיתים נוספים, הציגו את כיווני הפיתוח של משקפי המציאות המדומה העתידיים של החברה

מארק צוקרברג מציג את עתיד משקפי המציאות המדומה של מטא.

במעבדות המציאות של מטא עובדים במרץ על הדורות הבאים של משקפי המציאות המדומה, ומציגים כמה אבות-טיפוס חדשים במפת הדרכים. פריצות הדרך עדיין רחוקות מהמוצר הסופי, אבל המטרה היא להגיע למשקפיים דקיקים וקלילים, שתומכים בתצוגה היפר-ריאליסטית, מפורטת עד כדי פרטים עדינים ביותר – הרבה יותר מאשר במשקפי Quest 2 הנוכחיים שלה.

המנכ"ל מארק צוקרברג, יחד עם המדען הראשי של מעבדות המציאות, מייקל אברש, לצד עמיתים נוספים במעבדות הציגו בשבוע שעבר את עבודתם בשולחן עגול וירטואלי, שהתמקד בעיצובים שמטא מכנה "מכונות זמן": כל דגם נועד לבדיקת תכונה ספציפית אחת, כמו, למשל, תאורה אחורית בהירה במיוחד, או מסך ברזולוציה סופר גבוהה. "אני חושב שאנחנו עכשיו באמצעו של צעד גדול קדימה לעבר ריאליזם", אמר צוקרברג לכתבים. "אני לא חושב שיחלוף עוד זמן רב עד שנוכל ליצור סצינות באמינות מושלמת".

טכנולוגיית התצוגה היא לא החלק הבלתי פתור היחיד בפאזל הזה, אבל זה התחום שבו מטא מתמקדת במיוחד במו"פ האינטנסיבי שהיא משקיעה בחומרת ה-VR שלה.

צוקרברג סיפר שוב על הכוונה להשיק משקפיים מתקדמים בשנת 2022, ששם הקוד שלהם פרויקט Cambria. דגם זה תומך ב-VR מלא וגם במציאות מעורבת, הודות למצלמות ברזולוציה גבוהה, שמשדרות וידיאו למסך פנימי. הדגם יכלול גם מעקב עיניים – תכונה מרכזית במשקפי מטא העתידיים. מדגם זה יתפצלו שני קווים של משקפי VR, לדבריו:

האחד הוא דגם זול וממוקד בצרכנים, בדומה ל-Quest 2 הקיימים, והשני יהיה דגם שישלב את הטכנולוגיה החדשה ביותר של החברה, ויכוון לשוק "מתקדם או מקצועי".

עוד הוצגו כמה דגמים, כמו ה-Butterscotch –שמתמקדים בתצוגה ברזולוציה גבוהה, ומאפשרים לקרוא אותיות כמעט כמו באיכות של רשתית העין, ו-Starburst – דגם מגושם מאוד, שמשתמש במנורה חזקה – הדורשת ידיות כדי לתמוך במשקל שלה – ומייצר תאורת טווח דינמי גבוה (HDR) עם בהירות של 20,000 ניטים. לפי צוקרברג, "מטרת הדגם הזה היא לעזור לנו לזהות אילו נתיבים טכניים יאפשרו לנו לבצע שיפורים משמעותיים מספיק כדי שנוכל להתחיל להתקרב לריאליזם חזותי".

דגם Holocake 2, לעומתו, בוחן את האפשרות של משקפים דקים וקלים יותר, והוא מבוסס על אופטיקה הולוגרפית, שמאפשרת עדשה דקיקה כמו משקפי שמש, אבל מטא בוחנת בו פיתוח מקור אור עצמאי שיפעיל אותם, כנראה לייזר.

עוד דגם שהוצג באירוע הוא ה-Mirror Lake, שנראה יותר כמו זוג משקפי סקי מאשר חומרת ה-Quest המסורבלת הקיימת, שבוחן שילוב של האופטיקה הדקה של Holocake 2, עם יכולות ה-HDR של Starburst ואת הרזולוציה של Butterscotch. "זה מראה איך יכולה להיראות מערכת תצוגה שלמה מהדור הבא", אמר אברש.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים