אפל מתמודדת עם תסיסה גוברת של עובדים בחנויות הקמעוניות שלה

עובד חנויות הקמעונות במרילנד הצביעו בעד שביתה בטענה שאפל מנהלת איתם משא ומתן של יותר משנה, שעדיין לא עונה על דרישות הליבה שלהם, כשבמקביל מתאגדים עובדים נוספים ואחרים מתלוננים על התנהגות לא הוגנת

גל של תסיסה בקרב עובדי אפל.

שנה מאתגרת עוברת על אפל, כשהיא נאלצת להתמודד עם בדיקה רגולטורית בוושינגטון, עם מכירות איטיות בסין ועם התחרות בנושא הבינה המלאכותית, וכעת מנהליה צריכים להתמודד גם עם תסיסה גוברת של עובדי החנויות הקמעוניות של החברה.

עובדי חנויות אפל בטוסון, מרילנד, עשו היסטוריה ביוני 2022 כשהצביעו בעד הקמת האיגוד הראשון באחת מחנויות היוקרה של ענקית הטכנולוגיה בארה"ב. מאז 2023, קבוצת העובדים מחוץ לבולטימור נמצאת במשא ומתן על חוזה עם הנהלת אפל, וכעת העובדים שוקלים שביתה.

בטענה שההנהלה עדיין לא עמדה בדרישות הליבה שלהם, עובדי מרילנד הצביעו אתמול בעד שביתה, אחת מהפעולות החריפות ביותר שנוקטים עובדים בחברת התפוח עד כה, ואין זה האתגר היחיד בתחום שאפל מתמודדת מולו. גם עובדים בניו ג'רזי ערכו בסוף השבוע בחירות לאיגוד, ובנוסף, מועצת יחסי העבודה הלאומית אישרה בשבוע האחרון החלטה, בטענה שאפל נוקטת טקטיקה של חיסול התאגדויות בעיר ניו יורק. נוסף לכך, נדונות כעת בפני שופטים תלונות של עובדים נגד החברה על התנהגות בלתי הוגנת (אפל מכחישה את ההאשמות הללו). נראה כי גל התסיסה מסמן תסכול הולך וגובר בקרב עובדים וגם "הדבקה" של קבוצות עובדים שמקבלות "השראה" זו מזו, כשהשביתה של עובדי מרילנד עשויה להיות ניצוץ שידליק תסיסה במקומות נוספים.

"באפל אנו עובדים קשה כדי לספק חוויה מצוינת לחברי צוות הקמעונות שלנו ולהעצים אותם כדי שיוכלו לספק שירות יוצא דופן ללקוחותינו. אנו מעריכים מאוד את חברי הצוות שלנו ואנו גאים לספק להם תגמולים מובילים בתעשייה והטבות יוצאות דופן. כמו תמיד, אנו נתקשר עם האיגוד המייצג את הצוות שלנו בטוסון בכבוד ובתום לב", הגיבה אפל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים