בתוך פחות משנה, האישה הראשונה שהייתה מנכ"לית בטינדר – עוזבת

רנטה נייבורג נחשבה כהבטחה כשקיבלה את מושכות טינדר אחרי שהקורונה פגעה בשירות, או לפחות ביכולת לעשות עסקים עם מחפשי שידוכים אמיתיים שמוכנים לשלם עליהם ● כעת היא מתפטרת כשמצב החברה לא מוצלח במיוחד

עזבה את טינדר. רנטה נייבורג, המנכ"לית הפורשת. עיבוד ממוחשב.

האישה הראשונה שמונתה לתפקיד מנכ"לית טינדר (Tinder), רנטה נייבורג, התפטרה, וזאת בחלוף שנה בלבד מאז שקיבלה על עצמה להוביל את החברה המפעילה, כידוע, אפליקציית היכרויות מפורסמת. נייבורג הודיעה ביום ג' השבוע על פרישתה מהחברה, כך על פי דיווח של CNN.

נייבורג לקחה על עצמה את תפקיד הבוסית של טינדר בשלהי קיץ 2021 והפכה לאישה הראשונה שתפסה את התפקיד הבכיר. באותה תקופה היא נחשבה לאדם הנכון, או יותר נכון לאישה הנכונה, שתוכל להתמקד בהאצת הצמיחה העסקית של החברה, שנמצאה בתקופה בעייתית עקב פגיעת מגיפת הקורונה בשירותיה. נייבורג הייתה כבר בטינדר ועלתה בסולם הדרגות, אחרי שקודם למינויה למנכ"לית, ב-2020, הפכה לראשת תחום עסקי טינדר באירופה.

טינדר לא הצליחה למשוך משתמשים חדשים או הכנסות חדשות

עזיבתה של המנכ"לית הוכרזה כחלק משינוי ניהולי בחברה, כך מסרה חברת האם שלה, מאץ' גרופ (Match Group). ברנרד קים, מנכ"ל מאץ' גרופ, אמר כי התוכניות של אפליקציית ההיכרויות לשלב בפעילותה טכנולוגיה חדשה – בין השאר דובר על מטבע וירטואלי ומוצרים דיגיטליים אחרים – נבחנות גם הן כעת, כחלק משינויים שפוקדים את החברה.

קים גם אישר שהוא ייכנס לתפקידה של נייבורג באופן זמני, עד שימצאו מנכ"לית קבועה חדשה, או מנכ"ל. לדבריו, טינדר לא הצליחה למשוך משתמשים חדשים ולגרום למשתמשים שלה להוציא כספים על האפליקציה, ולכן החברה זקוקה לרפורמות.

נייבורג מונתה למנכ"לית הראשונה של טינדר בספטמבר אשתקד והיו תקוות גדולות שהיא תצליח לקדם את החברה במובנים של מניין משתמשים והכנסות. אלא שהתקוות נגוזו בתוך זמן קצר.

"היום אנחנו מודיעים על עזיבתה של מנכ"לית טינדר, רנטה נייבורג, ועשיתי כמה שינויים בצוות הניהול ובמבנה שאני בטוח שיסייעו לספק את מלוא הפוטנציאל של טינדר", הסביר קים במכתב ששלח לבעלי המניות של החברה.

במכתבו סקר קים גם את הרווחים של ענקית אפליקציית ההיכרויות בשלושת החודשים שהסתיימו ביוני. מאץ' דיווחה על הכנסות כוללות של 795 מיליון דולר, שמהוות עלייה של 12% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אך שהן נמוכות מהתחזית שלה, להכנסות של בין 800 מיליון דולר ל-810 מיליון דולר".

הדיווח גרם למניית מאץ' גרופ לרדת ב-20% ביום ד'.

מנכ"ל הקבוצה – שבבעלותה נמצאות, מלבד טינדר, גם חברות היכרויות אחרות, ביניהן Hinge, OKCupid ו-Match.com – ציין כי "בזמן שאנו מחפשים מנכ"ל.ית טינדר קבוע.ה, אני אפקח על צוות מנהלים שהוקם לאחרונה, שינהל את התפעול השוטף ויבטיח שארגון טינדר מתואם היטב, ישלח תכונות חדשות נהדרות במהירות מוגברת, ויקיים את ההבטחה של טינדר. אהיה שייך לצוות במשרד טינדר הראשי שלנו בלוס אנג'לס, כדי לפקח על ההתקדמות העסקית עד להשלמת החיפוש".

בפוסט בדף הלינקדאין שלה, ציינה נייבורג: "אהבתי כל רגע בשנתיים האחרונות, בעבודה עם הצוות הנ-ד-י-ר על קסם הקשרים האנושיים".

"אני גאה במינוף ניסיון של נשים, בינלאומיות ובטיחות והכלה כעדיפות החברה/צמיחה. אני גאה מאוד בתרבות של טינדר: זכיתי לאחרונה בפרסים על חדשנות, מנהיגות, גיוון וצמיחת קריירה. זה היה כל כך מיוחד לעבוד על מוצר שממש משנה חיים, ויש עוד הרבה בעיות שאני נרגש לעבוד עליהן. אבל קודם… ההפסקה האמיתית הראשונה שלי מזה 16 שנים, שתתחיל מכמה שבועות בטבע עם התאמה הטינדרית שלי", כך כתבה המנכ"לית הפורשת בפוסט שהעלתה לדף הלינקדאין שלה, אך לא סיפרה לאן פניה מועדות אחרי החופשה.

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים