גוגל: עדכון חירום לדפדפן Chrome

מדובר בעדכון אבטחה, שנועד להתמודד עם כמה פגיעויות, כולל פגיעות יום אפס אחת, שפרטיה עדיין לא פורסמו בפומבי כדי לא לחשוף אותה בפני גורמים שלא מכירים אותה עדיין

גוגל ממליצה לעדכן מיד את דפדפן Chrome.

גוגל שחררה עדכון חירום עבור הגירסה הנוכחית של הדפדפן שלה, גירסה 103. מדובר בעדכון אבטחה, שנועד להתמודד עם כמה פגיעויות, כולל פגיעות יום אפס אחת, שפרטיה עדיין לא פורסמו בפומבי כדי לא לחשוף אותה בפני גורמים שלא מכירים אותה עדיין.

שלוש הפגיעוית הנוספות הוגדרו גם הן כסיכון גבוה בידי גוגל, והן מתייחסות למנוע ה-JS של הדפדפן, V8, למנגנון ניהול שיחות באמצעות הרשת WebRTC, וכן לטכנולוגיה שמחברת את הדפדפן למסדרת התפעול של Chrome OS.

ההמלצה של גוגל היא לא לחכות לעדכון אוטומטי לגירסה החדשה, שמספרה 103.0.5060.114 במערכות Windows, אלא לעדכן באופן ידני אם צריך, וכרגיל, מדובר בלחיצה על תפריט שלוש הנקודות ליד תמונת המשתמש, בחירה באפשרות, לחיצה על עזרה ואז על מידע על Google Chrome. אם יש צורך בעדכון זה יקרה מייד עם הכניסה לתפריט, ויידרש אתחול מהיר של הדפדפן.

יש גם עדכונים דומים עבור גירסת האנדרואיד של כרום וכן למהדורת התמיכה לזמן ארוך, שעדיין מוגדרת כגירסה 102.

גרסה 103 של כרום שוחררה לפני כשבועיים והביאה עימה שני חידושים משמעותיים למדי: מגנון הצגת תמונה, שמציע פעילות טעינה מראש כדי לזרז את התצוגה ואת קצב העלייה של דפי האינטרנט, ומגנון נוסף שמאפשר לאפליקציות רשת גישה לגופנים המותקנים במערכת ההפעלה.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים