גם שניידר אלקטריק עוזבת את רוסיה

החברה מוכרת את היחידה הרוסית שלה להנהלה המקומית ומצטרפת לשורת חברות שעוזבות את רוסיה עקב המלחמה שהכריזה ושהיא מקיימת מול אוקראינה ● סכום העסקה לא נמסר, אך הצפי הוא להפסד שווי עד 300 מיליון יורו

עוד חברה שעוזבת את רוסיה. שניידר אלקטריק.

שניידר אלקטריק מוכרת את נכסיה ברוסיה להנהלה המקומית ועוזבת את המדינה.

החברה הרב-לאומית הצרפתית, המתמחה בציוד חשמלי ואוטומציה תעשייתית, הודיעה כי חתמה על הסכם מסגרת הקובע את מכירת פעילותה ברוסיה. סכום המכירה לא נמסר.

החברה ייצרה עד כה כ-2% מסך המחזור שלה ברוסיה. בעקבות פלישתה של רוסיה לאוקראינה, כמו חברות מערביות רבות אחרות, גם היא השעתה את השקעותיה ואת אספקת ההזמנות והפרויקטים שלה ברוסיה ובבלרוס מאז ה-24 בפברואר 2022. בסוף אפריל הודיעה על כוונתה למכור את פעילותה ברוסיה. מדובר על פעילות שבה לוקחים חלק 3,500 עובדים ושמתקיימת בשלושה מפעלים, ומספקת סחורות ושירותים בעיקר ללקוחות מקומיים.

שניידר אלקטריק צופה שעסקה זו תייצג ירידה של "עד 300 מיליון יורו בשווי נטו" בספרי החשבונות של הקבוצה.

"שניידר אלקטריק מתכננת העברה מסודרת ומקצה משאבים לתמיכה בעובדים ברוסיה ובבלרוס בתהליך", נמסר מהחברה.

חברות טכנולוגיה אחרות שהלכו בדרך זו ונטשו את המדינה התוקפנית ברשותו של ולדימיר פוטין כוללות את מיקרוסופט, אמזון, אפל, יבמ ואינטל, שמחו על המלחמה על ידי השעיית השירותים שלהן, אולי בתקווה שהדבר יצור לחץ על הממשל המקומי.

החוק החדש יאפשר לרוסיה להשתלט על חברות בבעלותן של מדינות "לא ידידותיות", מה שמעורר חששות שחברות מערביות עלולות להיות מושפעות מאוחר יותר ולהפוך את המשימה לעזוב את רוסיה לקשה ויקרה יותר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים