מה קורה עם הביטקוין? ירד לשפל של פחות מ-18 אלף דולר

הירידה נרשמה בסוף השבוע, והבוקר (א') הוא עלה במקצת ומתקרב ל-20 אלף דולר ● החשש: המשך הירידות בשער הביטקוין יגרום נזק בלתי הפיך לשוק הקריפטו כולו

יורד ויורד. ביטקוין.

שוק הקריפטו ממשיך בירידות התלולות, כאשר גם בסוף השבוע, המטבעות הדיגיטליים הבולטים ראו את הצבע האדום הבוהק. הבולט שבהם היה הביטקוין, שהיום (א') לפנות בוקר ירד אל מתחת ל-18 אלף דולר ליחידה. הביטקוין הגיע לפחות מ-20 אלף דולר ביום ו' האחרון, ונכון למועד כתיבת שורות אלה הוא שב ועולה לקראת הרף הזה: שערו עומד כעת על 19,686 דולר. ב-24 השעות האחרונות עלה מטבע הקריפטו הפופולרי ביותר ב-2.2%.

האת'ריום ירד בסוף השבוע אל מתחת ל-1,000 דולר ליחידה וביממה האחרונה חצה בחזרה את הרף הזה. נכון לעכשיו שערו של המטבע עומד על 1,054 דולר. ב-24 השעות האחרונות עלה שערו של האת'ריום בקרוב ל-5%.

הירידות התלולות של המטבעות הווירטואליים הן המשך למגמה שקיימת כבר כמה חודשים. לדוגמה, שערו הנוכחי של הביטקוין רחוק מאוד משער השיא שלו, שנרשם ב-9 בנובמבר אשתקד ועמד על 67,700 דולר. הסיבות למגמה זו הן החיפוש של המשקיעים אחרי תשואות גבוהות והתחרות הקשה שזה מעורר. בדרך, כמה מטבעות קריפטו, ולא רק הביטקוין והאת'ריום, וכמה חברות בתחום סבלו מכות קשות: בחודש שעבר, מטבעות הלונה והטרה, שהבטיחו להעניק תשואה של כמעט 20% בשנה על פיקדונות, קרסו, ובשבוע שעבר, צלזיוס ובאבל – שתי חברות שמעניקות הלוואות במטבעות דיגיטליים – הפסיקו לאפשר מימוש פיקדונות, וחברה דומה בשם Three Arrows (שלושת החיצים) הפסיקה לתת הלוואות חדשות.

במציאות קשה זו, המשקיעים רואים במטבע הביטקוין, שכאמור, הוא המוביל בשוק הקריפטו, כמייצג אותו. בשוק ההון מודאגים שמא המשך הירידה של הביטקוין תגרור את כל שוק מטבעות הקריפטו למשבר קשה של ירידות שערים מתמשכות, שיגרמו לנזק בלתי הפיך לתחום כולו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים