ביום הביטקוין הבינלאומי: שערי מטבעות הקריפטו נצבעים בירוק

השערים של המטבעות הווירטואליים, ובהם הביטקוין, עולים היום (א') באחוזים נאים ● האם מגמת העליות תימשך?

יום טוב לביטקוין.

יום הביטקוין הבינלאומי – או, כפי שהוא נקרא, Bitcoin Pizza Day – מאיר פנים למטבעות הווירטואליים: השערים של כל מטבעות הקריפטו המובילים עולים היום (א'). הבולט שבהם הוא הביטקוין, שעולה, נכון לפרסום שורות אלה, בקצת יותר מ-3%.

יש לציין שיום הביטקוין הבינלאומי חל בכל שנה ב-22 במאי, משום שבתאריך זה ב-2010 בוצעה העסקה הראשונה שבה נמכר מוצר באמצעות המטבע: פיצה (לכן שמו הוא Bitcoin Pizza Day). יותר נכון, שני מגשי פיצה משפחתיים, שאותם קנה לאסלו האנייץ, מתכנת וכורה ביטקוין מפלורידה.

לפי אתר CoinDesk, שער הביטקוין חצה היום את השווי של 30 אלף דולר ליחידה, לאחר שבמהלך השבת הוא כמעט ירד אל מתחת ל-29 אלף. כהרגלו, גם בשבוע האחרון ידע הביטקוין תנודתיות לא מעטה, ונע בין 31,300 דולר ליחידה ביום ג' לפנות בוקר לפחות מ-28,700 דולר ביום ה' עם עלות השחר.

הביטקוין לא לבד – גם שערי המטבעות הווירטואליים העיקריים האחרים רואים ביממה האחרונה את הצבע הירוק: שער האת'ריום, שהמייסד שלו התוודה בסוף השבוע שלאור הירידות הגדולות של הזמן האחרון הוא כבר לא מיליארדר, עלה ב-3.25% ל-2,030 דולר ליחידה, זה של ה-XRP גדל ב-2.7% והסולנה רשם עלייה חדה יחסית, של 4%. את הגידול הבולט ביותר רשם הסטלאר, שזינק בכמעט 6.5%.

האם מדובר בהתחלת תיקון ובמחיקת הנזקים שהותיר הצבע האדום על מטבעות הקריפטו, או רק במחווה, או מצב רוח טוב, של המשקיעים, כי היום הוא יום הביטקוין? ימים יגידו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים