בקרוב תוכלו לעזוב קבוצת ווטסאפ "בשקט"

שירות המסרים המיידיים שבבעלות מטא, כך לפי דיווח של WABetaInfo, עובד על פיצ'ר שיאפשר נטישת קבוצות בלי שחבריהן יראו הודעה על כך ● ואולם WABetaInfo מצאו שלנטישה ה"שקטה" יהיו בכל זאת עקבות

לעזוב אותן "בשקט". קבוצות ווטסאפ. אילוסטרציה.

ווטסאפ (WhatsApp) שוקדת על תכונה שיכולה להפוך עבור רבים מאיתנו את השימוש בה לפחות מעיק.

כולנו נכללים בקבוצות בשירות המסרים המיידיים וחלק מהן, איך נאמר זאת בעדינות, תובעניות ורועשות מאוד, אך לאו דווקא מעניינות אותנו. ואולם, אנו יודעים שהעזיבה של קבוצה שכזו, אם נבחר לבצע אחת, מוכרזת לכל מי שנכלל בצ'אט כשהיא מתבצעת, וזה בהחלט עניין שמשאיר רבים מאיתנו בקבוצות שהיינו שמחים להוציא מחיינו.

על פי הדיווחים, בקרוב עתיד כל זאת להשתנות. באחרונה חשף WABetaInfo תכונת בטא שתאפשר, ככל הנראה, לעזוב קבוצה בצורה "שקטה", עם הודעה רק למנהלים, ולא לכל החברים בה.

WABetaInf שיתף צילום מסך של תיבת הדו-שיח שעתידה לצוץ כשמשתמש ינסה לעזוב קבוצה, שאומרת "רק אתה ומנהלי הקבוצה תקבלו הודעה שעזבתם את הקבוצה".

התכונה, שהתגלה על ידי WABetaInfo, עדיין לא נמצאת בבדיקה על ידי משתמשים בפועל – וזה אומר שאין גם מושג אודות מועד ספציפי שבו היא עשויה להגיע אל המשתמשים בפועל, ושעדיין לא ודאי כי היא באמת תשוחרר ותהפוך לזמינה לכל.

אל תמהרו לשמוח

ויש עוד בעיה קטנה, שגם אותה גילה, בדיעבד, אתר WaBetaInfo – וואטסאפ עומדת ככל הנראה לכלול קטע חדש בהגדרות של קבוצה, שבו אפשר לראות מיהם משתתפי הקבוצה שכבר אינם בה. כלומר, מי שהיו ועזבו. נותר לראות אם יהיו גם פרטים נוספים שייכללו ברשימה הזו, כמו באיזה תאריך עזב משתמש X את הקבוצה, אם לאו.

בכל מקרה אפשר לומר כי אם אכן כך יהיו פני הדברים בעתיד לבוא מדובר עדיין במצב דיסקרטי ומוצלח יותר מאשר ההודעה "גלי עזב.ה את הקבוצה" – אבל נראה שנוטשי הקבוצות באשר הם היו מעדיפים כמעט בכל המצבים, מלבד בנטישות מופגנות עקב כעס, להצליח לצאת מקבוצה בלי ששאר החברים בה ידעו זאת ומבלי להותיר עקבות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים