שימו לב: חידוש מנוי אוטומטי ב-App Store גם כשהוא מתייקר

אפל שינתה את הכללים ב-App Store, כך שמנוי לשירות מסוים יכול להתחדש אוטומטית ללא אישור מפורש של המשתמש גם אם המפתח העלה את המחיר החודשי או השנתי – אבל רק בהתקיים תנאים ספציפיים

מה יקרה אם המונופול שלה ינוטרל? ה-App Store של אפל.

אפל עדכנה את הכללים ב-App Store, כך שמנוי לשירות מסוים יכול להתחדש אוטומטית ללא אישור מפורש של המשתמש גם אם המפתח העלה את המחיר החודשי או השנתי –  זאת לעומת הצורך לחדש מנוי באופן ידני אם התרחש שינוי במחיר המנוי עד כה.

אפל טוענת, כי השינוי נובע מהצורך למנוע מצב שבו משתמשים מאבדים גישה לשירות שהם מנויים עליו בגלל שהחמיצו הודעת הסכמה.

לפי הפוסט שפרסמה אתמול החברה על השינוי, מפתחים יכולים להציע את מה שאפל מכנה "עליית מחיר מנוי מתחדש אוטומטית", אם כי ישנם תנאים ספציפיים שצריך לעמוד בהם כי להציע זאת.

בפוסט שלה על השינוי, כותבת אפל:

"נכון לעכשיו, כאשר מחיר מנוי שניתן לחידוש אוטומטי עולה, המשתמשים היו חייבים לחדש את המנוי ידנית לפני מועד השינוי במחיר. המנוי לא מתחדש בתקופת החיוב הבאה עבור מנויים שלא חידשו אותו במחיר החדש. זה הוביל לכך, שחלק מהשירותים הופסקו והמשתמשים היו חייבים לבצע כמה פעולות כדי להירשם מחדש – בתוך האפליקציה, או בהגדרות או ב-App Store.

"העדכון הנוכחי מאפשר למפתחים – בתנאים ספציפיים ובהתראה מראש של המשתמש – להציע 'העלאת מחיר של מנוי מתחדש אוטומטית' מבלי שהמשתמש יצטרך לנקוט פעולות ומבלי להפריע לשירות. התנאים הספציפיים לשימוש בתכונה זו הם, שהעלאת המחיר לא תתרחש יותר מפעם אחת בשנה, אינה עולה על 5 דולר ו-50% ממחיר המנוי, או 50 דולר ו-50% עבור מחיר מנוי שנתי, והיא מותרת לפי החוק המקומי. במצבים אלו, אפל תמיד מודיעה למשתמשים מראש על עלייה מחיר, כולל באמצעות דואר אלקטרוני, הודעה דחיפה והודעה בתוך האפליקציה. אפל גם תודיע למשתמשים כיצד לצפות, לנהל ולבטל מנויים לפי העדפתם.

"בכל המקרים של עליות במחירי המנוי החורגות מן התנאים הספציפיים, או מתרחשות באזורים שבהם החוק מחייב זאת – על המנויים לחדש את המנוי ידנית לפני החלת ההעלאה במחיר. המנוי לא יתחדש בתקופת החיוב הבאה עבור מנויים שלא חידשו את המנוי במחיר  החדש. המשתמשים יכולים תמיד להירשם מחדש בתוך האפליקציה, בהגדרות, או ב-App Store".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים