בוטל המיזוג של בזק בינלאומי לתוך יס

לאחר מאבק ארוך של העובדים נגד המיזוג של בזק בינלאומי לתוך יס, הודיעה בזק כי התוכנית מבוטלת, ובמקומה יוצג מתווה חלופי, שלפיו תוקם פעילות ISP ב-יס, ופעילות ה-ISP של בזק בינלאומי במגזר הפרטי תצומצם

תוצאות טובות ברבעון ומעורבות במחצית השנה. בזק

בזק הודיעה היום לבורסה לניירות ערך, כי התוכנית ש"במסגרתה הייתה אמורה הפעילות הפרטית של בזק בינלאומי להתמזג עם ולתוך יס (yes), ופעילות ה-ICT של בזק בינלאומי להתפצל לחברה חדשה בבעלותה המלאה של החברה" – בוטלה.

בהודעה נכתב, כי "ביום 16.3.2022 החליט דירקטוריון החברה, בהמשך להחלטות שהתקבלו באותו יום בדירקטוריוני החברות הבנות, לאשר את ביטול תוכנית המיזוג/פיצול, ולאשר מתווה חלופי שתוכנית לביצועו תוצג תוך 60 יום לדירקטוריוני החברות הבנות, לפיו תצומצם פעילות ה-ISP של בזק בינלאומי במגזר הפרטי בעקבות ביטול ההפרדה בין שירות תשתית רחבת-פס לבין שירות גישה לאינטרנט (ISP), ותוקם פעילות ISP ב-יס לצורך מכירת חבילות "טריפל" ללקוחות, תוך שאיפה להשיג, ככל הניתן, את התכליות האסטרטגיות, העסקיות והכלכליות שעמדו בבסיס ההחלטה על קידום השינוי המבני. לפי מתווה חלופי זה, תושגנה התכליות העסקיות שהיו בבסיס תוכנית הפיצול/מיזוג, שכן יס צפויה להפוך לזרוע מכירת "טריפל", המשלב סיבים וטלוויזיה, ובסוף המהלך בזק בינלאומי תהפוך לחברת ICT ממוקדת צמיחה. כמו כן, במתווה חלופי זה טמון פוטנציאל לצמצום משמעותי בהוצאות ובהשקעות בזק בינלאומי בתחום ה-ISP במקביל לצמצום מואץ בפעילות זו. אין ביכולת החברה והחברות הבנות להעריך, בשלב זה, האם יתקיימו כל התנאים הנדרשים לביצוע המתווה החלופי, ובאיזה מועד יתקיימו, ככל שיתקיימו, ובהתאמה אין ודאות כי המתווה החילופי יתממש באופן המתואר לעיל או בכלל".

בכך השיג הוועד של אלפא (פלאפון ובזק בינלאומי) את מה שנאבק עליו במשך חדשים ארוכים. יחיאל שמן, יו"ר ועד אלפא מסר במכתב לעובדים בעקבות ההודעה לבורסה, כי "המשמעות היא שחברת בזק בינלאומי נשארת חברה עצמאית עם השארת כל הנכסים והרישיונות בחברה… נעדכן שבימים אלו אנו מנהלים מו״מ על תנאי העבודה לשנים הבאות לעובדי פלאפון ובזק בינלאומי, בתקווה שבקרוב, במיוחד לאור הדיווח הבורסאי האחרון, נוכל גם לבשר לכם על הסכם קיבוצי חדש… הקמנו את ועד עובדי אלפא כנציגות מאוחדת ועוצמתית ובכוחנו לשמור ולהגן על העובדים מול כל שינוי או תכנית של ההנהלה גם בעתיד! שוק התקשורת רותח, ובעת הקרובה אנחנו עוד נהיה עדים לשינויים תכופים ומהפכות, ביחוד בחברות קבוצת בזק. לפיכך, לא משנה איזו תכנית חדשה תונח על שולחן הדירקטוריון, ועד עובדי אלפא יהיה כאן תמיד ויעמוד איתן להבטיח את האינטרס של עובדי פלאפון ובזק בינלאומי בכל שינוי".

תגובות

(3)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. אחד העם

  בקיצור – הנהלה שכשלה בכל צעד ושעל ועובדים מסורים שמשלמים את המחיר

 2. מה

  הועד ירה לעצמו ברגל.
  לא מובן על מה הודעות הניצחון שלהם?
  לא הושגה שום מטרה, אלא נשמע יותר כמו לא משחקים שוברים את הכלים.
  חוסר השקיפות של הועד זועק לשמים.
  נחכה 60 יום לראות את המתווה החדש.

  1. ק

   הועד השאיר את העובדים שלו עם המשכורות במקום וללא איחוד ארגוני שהיה שולח כמות נכבדת מהם הביתה, לצורך החלפה בכוח אדם חדש וזול (כן, גם לאחר עלויות ההכשרה המינימלית)
   הועד ניצח, בזק עדיין משלמת הון על ההפרדה המבנית-ארגונית, ויס למרות הכל תקים חטיבת ISP להציע טריפל מה שיעלה לקבוצת בזק עוד כסף ממה שתכננו לחסוך. פועל יוצא עוד שנה-שנתיים כשהפיילוט יסתיים אם לא ישתנה כלום ברמה הארגונית בזק תשחט את בזק בינלאומי לטובת פתרונות ICT עסקיים ותו-לא

אירועים קרובים