גוגל: "האימות הדו שלבי מוריד את מספר הפריצות לחשבונות בחצי"

הסיבה, לפי החברה: הפיכת האימות הדו שלבי לברירת מחדל ● בגוגל אומרים ש-"הנתון מוכיח בבירור עד כמה האימות הדו שלבי אפקטיבי בהגנה על נתוני המשתמשים"

האם היא תשמור על פרטיות המשתמשות מארצות הברית שירצו לבצע הפלות פיראטיות? גוגל.

האימות הדו שלבי עובד – כך לפחות לפי גוגל. החברה פרסמה השבוע נתונים שלפיהם הפיכת האימות הדו שלבי לברירת מחדל בחשבונות גוגל הביאה לצמצום של 50% במספר החשבונות שנפרצו בהצלחה על ידי האקרים. יצוין כי היא לא מסרה מהו המספר של אותם חשבונות.

גוגל הכניסה באוקטובר האחרון את האימות הדו שלבי כברירת מחדל ל-150 מיליון משתמשים שלה, שלא הפכו אותו לכזה עד אז. באותה ההזדמנות היא חייבה שני מיליון יוצרים ביוטיוב להשתמש באימות הדו שלבי. אימוץ אמצעי זה הוא חלק מרכזי מקמפיין ארוך, רב שנתי, של גוגל לספק אבטחה כברירת מחדל. היא פצחה בו לאחר שהניסיונות לגרום למשתמשים לאמץ בעצמם את האימות הדו שלבי נחלו כישלון. כך, ב-2018, מהנדס מהחברה חשף שב-90% מחשבונות הג'ימייל הפעילים (דאז) אין אימות דו שלבי.

על פי החברה, הנתון החדש "מוכיח בבירור עד כמה האימות הדו שלבי יכול להיות אפקטיבי בהגנה על הנתונים והמידע האישי של המשתמשים".

הגנה על משתמשים "בסיכון גבוה"

הנתונים החדשים נחשפו בבלוג שגוגל פרסמה לכבוד יום האינטרנט הבטוח, שחל שלשום (ג'). החברה פירטה בו שורה של צעדים שהיא נוקטת לאבטחת המשתמשים, ובמיוחד משתמשים "בסיכון גבוה" – כאשר הכוונה היא בעיקר לחברי קבוצות מיעוט. בימים אלה היא מבצעת קמפיין עם גופים שונים לקראת בחירות האמצע בארצות הברית, שייערכו בנובמבר הקרוב. בין אותם גופים נמצאים ארגונים לזכויות נשים, להט"בים, אזרחים ותיקים והיספאנים.

עוד נמסר בפוסט שבחודש הבא תשיק החברה פיצ'ר לגלישה בטוחה, שאמור להגן מפני מגוון רחב של איומים ברשת וכאלה שממוקדים בחשבונות גוגל. הגולשים יוכלו להפעיל את הפיצ'ר הזה ידנית, בהגדרות הדפדפן, או כשהם יבצעו בדיקות אבטחה.

בנוסף, לדברי החברה, היא פועלת למען השארת השליטה בנתונים של המשתמשים בידיהם – אחד הנושאים המדוברים ביותר בעולם הסייבר בתקופה האחרונה. כך, משתמשים בעוזר הקולי של גוגל כבר יכולים להורות לו לעבור ל-Guest Mode – שם, אומרים בחברה, הם יכולים לשלוט טוב יותר על הנתונים שלהם. משתמשים שרוצים לעשות זאת צריכים להגיד: "Hey, Google, turn on Guest Mode". בחברה מבטיחים שבעוד חודשים אחדים יורחב מספר השפות שבהן תומך השירות לתשע.

כמו כן, גוגל הודיעה על הרחבת שירות ה-VPN by Google One שלה למכשירי iOS – בתוכניות פרימיום. עד כה אפשר היה להשתמש בו במכשירי אנדרואיד בלבד. פיצ'ר אחר שיושק בקרוב יאפשר למשתמשים בתוכנית Google Fi לשתף את המיקום שלהם עם בני משפחה, ללא תשלום נוסף.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. אלי ויסברט

    האימות הדו שלבי של google מונע שימוש בתוכנות דוא"ל סטנדרטיות כמו Outlook או Thunderbird וכופה שימוש בממשק של Gmail. כך google מנסה להשתלט בפועל על עולם הדואר האלקטרוני, דבר שיסכן את הביטחון והפרטיות של המשתמשים במידה רבה יותר מפריצות אקראיות לחשבונות נפרדים, ואת זמינות הדוא"ל שלהם כאשר תהיה פגיעה בפעילות שרתי google.

אירועים קרובים