ת'אלס תרכוש את עסקי הסייבר של אטוס ב-1.4 מיליארד דולר

לפי פרסומים בעיתונות הכלכלית בארה"ב, אנשי ת'אלס פנו באחרונה לכמה קרנות השקעה כדי לדון ולבחון את ההיתכנות של העסקה, ות'אלס מסרה, כי בעיקרון היא מעוניינת לרכוש כל נכס אבטחת סייבר שעשוי להיות למכירה

מעוניינת לרכוש כל נכס אבטחת סייבר שעשוי להיות למכירה. ת'אלס.

ויו לה פראנס: תאלס (Thales) עשויה לרכוש את עסקי הסייבר של אטוס (Atos), כך דווח באחרונה בעיתונות הכלכלית בארה"ב. היקף העסקה, אם תמומש, עומד על 1.41 מיליארד דולר.

הרוכשת היא תאגיד אלקטרוניקה צרפתי, העוסק ב-IT, לרבות בעולמות אבטחת המידע והגנת הסייבר. הנרכשת אף היא צרפתית – ספקית שירותי IT ואינטגרציה בינלאומית. היא מפורסמת כמי שמספקת שירותי תקשורת נתונים ומחשוב לכל האולימפיאדות מאז ברצלונה 1992. אנשי ת'אלס פנו באחרונה לכמה קרנות השקעה, כולל ביין (Bain Capital), כדי לדון ולבחון את ההיתכנות של העסקה. עוד דווח על מגעים בין ת'אלס ל-CVC Capital Partners ול-PAI Partners בנוגע לקבלת הצעות אפשריות מהן.

שלוש הקרנות ואטוס לא מסרו את תגובתן לדיווח. ת'אלס מסרה, כי בעקרון היא מעוניינת לרכוש כל נכס אבטחת סייבר שעשוי להיות למכירה, אך הוסיפה כי אין דיונים עם אטוס בעניין זה, וכי אין בכוונתה לפעול בעולם של שירותי IT גלובליים.

אם תמומש העסקה, תאלס תרכוש את BDS, זרוע הביג דטה ואבטחת הסייבר של אטוס, בעוד שקרנות הון פרטיות ירכשו את אטוס: את היחידות העוסקות בתשתיות וניהול נתונים –  תמורת 6.99 מיליארד דולר, ואת יחידת הפתרונות העסקיים והפלטפורמה שלה – תמורת 4.38 מיליארד דולרים.

מקור באטוס אמר כי מחיקת אטוס מהבורסה לניירות ערך בפריז תיחשב כמהלך של השתלטות עוינת. באופן דומה, ממשלת צרפת צפויה להתנגד בתוקף לכל פירוק של אטוס על רקע הבחירות הקרבות לנשיאות במדינה, שיחולו באפריל.

ב-2014 אטוס רכשה את פעילות מיקור-החוץ של זירוקס (Xerox), תמורת 1.05 מיליארד דולר. הרכישה של יחידה זו, שמנתה קרוב ל-10,000 עובדים, שילשה את היקף הפעילות של אטוס בארצות הברית. אטוס הפכה לספקית שירותי ה-IT הראשית עבור זירוקס ולקוחותיה.

שתי החברות הצרפתיות ניהלו ביניהן מאבק לרכישת ג'מאלטו (Gemalto) ולבסוף ת'אלס ניצחה ורכשה את ג'מאלטו תמורת 5.63 מיליארד דולרים ב-2017.

בינואר 2021 אטוס ניסתה, וכשלה, לבצע השתלטות עוינת על DXC ב-10 מיליארד דולר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים