מטא מכרה את נכסי דיאם – האם זה סימן לסוף פרויקט המטבע הדיגיטלי?

זה התחיל בקול תרועה עם ליברה, עבר לדיאם, ואחר כך לארנק דיגיטלי בשם נובי, שהיה אמור לאפשר תשלום בדולר פאקס, ונגמר במכירת הנכסים של דיאם  - כל אלה על רקע קשיים רגולטוריים

הסוף של מטבע דיגיטלי של מטא?

ירד המסך על פרויקט המטבע הדיגיטלי דיאם (Diem) של מטא. ההודעה על כך הגיעה דווקא מבנק ההשקעות סילברגייט בנק (Silvergate Bank), שפרסם הצהרה כי רכש את נכסי המטבע מענקית הטק, ובכך בעצם מאשר את קיצו הכמעט ודאי של פרויקט המטבע הדיגיטלי של מטא שמתגלגל כבר זמן רב ומחליף תוכניות ושמות.

לדברי המנכ"ל של דיאם, סטוארט לוי, הסיבה למכירה היא, שבעקבות השיחות עם הרגולטורים הפדרליים נעשה ברור שהפרויקט לא יוכל להתקדם, "וכתוצאה מכך, המסלול הטוב ביותר להתקדמות היה למכור את נכסי קבוצת דיאם, כפי שעשינו היום, לסילברגייט".

פרויקט המטבע הדיגיטלי החל בקול תרועה, כשפייסבוק הציגה לעולם בקיץ 2019 את המטבע הדיגיטלי ליברה, שהיה אמור להתחיל להיות משווק בינואר 2021, אך נעצר בשל קשיים רגולטוריים וכן לנוכח מגיפת הקורונה.

אחרי ליברה עברה פייסבוק לניסיון להכשיר את השימוש בדיאם, שהיה אמור לספק אלטרנטיבה לדולר האמריקני ולמטבעות אחרים המנוהלים על ידי ממשלות זרות, ולשמש בעיקר לתשלומים בעמלות עסקה כמעט אפסיות, אך נכשל מפני שלא קיבל את אישור הרגולטור בשווייץ. .

אחר כך החברה בחרה להשתמש בדולר של פאקסוס, המכונה דולר פאקס, מטבע דיגיטלי יציב (stablecoin) המבוסס על הדולר, והשיקה בסוף השנה שעברה פיילוט של ארנק המטבעות הדיגיטליים שלה בשם נובי (Novi), בארה"ב ובגואטמלה שמאפשר תשלומים בדולר פאקס, אבל גם הוא בוטל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים