מנכ"ל משרד הביטחון: ״יש להכפיל את היקף המו"פ הביטחוני"

"למרות הקורונה והתחזיות, תקציבי הביטחון של המדינות השונות לא ירדו, וזו ההזדמנות שלנו להגדיל את הייצוא, כולל של טכנולוגיות בתחום", אמר מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, במפגש היום (א').

"יש להכפיל את היקף המחקר והפיתוח הביטחוניים. כיום ההיקף נאמד בכמה מיליארדי שקלים, וזו אחת ההשקעות הכי טובות שיש", כך אמר מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, במועצת התאחדות התעשיינים, שהתכנסה היום (א') בתל אביב.

אשל הוסיף כי "משרד הביטחון עושה כל מאמץ להגדלת הייצוא הביטחוני. אם לא נגדיל את הייצוא, לא תהיה פה טכנולוגיה, ולא נתקדם. זו מבחינתי אחת המטרות החשובות ביותר. אנחנו פועלים להקים מפעלים נוספים בפריפריה, ולא קטנים. השילוב של ביטחון, תעשייה וחברה הוא חלק מהתפקיד של משרד הביטחון – ואנחנו יכולים לייצר פה מצב שכולם מנצחים, ובענק".

הוא ציין כי "בינתיים, למרות הקורונה והתחזיות, תקציבי הביטחון של המדינות השונות לא ירדו, וזו ההזדמנות שלנו להגדיל את הייצוא, כולל של טכנולוגיות לתעשיית הביטחון".

נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, אמר בתגובה ש-"משרד הביטחון הוא בהחלט שותף והוא מאפשר לנו עצמאות ייצורית. המנכ"ל, אשל, דאג באופן אישי לתקציב להרבה מאוד תעשיות ביטחוניות חשובות. הוא הבטיח לנו שהתעשיות האלה לא ייפגעו – ועמד במילתו. יש אתגרים לא פשוטים, ואשל מנסה לעזור לנו למצוא פתרונות".

תגובות

(4)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. דניאל

  אי מנוי בועז לוי למנכ"ל קבוע של התעשיה האוירית פוגע ביצוא הבטחוני….לידיעתך אמיר אשל…..

 2. מיקי

  נכים ושילבום זה לחלק מהתפקיד שלך למה בוחרים את אלה ששוכחים ולא אלה שזוכריםבזכות מי הם מנכלים וסמנכלים

 3. אבי

  מי מפריע לאדון המנכל להגדיל את תקציב המו"פ?
  ואם חסר לו מקור תקציבי, הוא יכול לתרום חלק מהפנסיה שלו.
  היום האיש מרוויח כ 80.000 שקלים כל חודש, פנסיה ושכר.
  וכך יתר הגנרלים במילואים.

אירועים קרובים