סמסונג מאחדת חטיבות – כדי למקד מאמצים בייצור השבבים

החברה הודיעה על איחוד חטיבות הסלולר והאלקטרוניקה הצרכנית, כדי להתמקד בחטיבת השבבים - שאף צפויה להתרחב בשנים הקרובות לתחומים כגון רובוטיקה ובינה מלאכותית

תוצאות חיוביות. סמסונג.

סמסונג ממשיכה את המהלכים שיביאו אותה, להערכתה, למעמד מוביל ומשמעותי יותר בשוק השבבים עד 2030, במיוחד בתחום של ייצור מעבדים עבור חברות ללא מפעלי יציקה. אחרי שהכריזה על תוכניות להשקיע כ-17 מיליארד דולר במפעל ייצור שבבים חדש בטקסס, היא הודיעה אתמול (ג') על שינוי מבנה החטיבות שלה כדי למקד עוד יותר מאמצים בעולם השבבים.

החברה מסרה כי היא מאחדת את חטיבות הסלולר והאלקטרוניקה הצרכנית, כדי לבצע מאמצים נוספים בתחום ייצור השבבים. לצורך כך היא מינתה שני מנכ"לים: קיומג קי היון ינהל את חטיבת השבבים והרכיבים, אחרי שעמד לפני כן בראש קבוצת שבבי זיכרון ההבזק של סמסונג, והאן ג'ונג הי ישמש כמנכ"ל חטיבת המובייל והאלקטרוניקה הצרכנית, לאחר שהיה בקבוצת עסקי התצוגה של החברה.

חטיבת השבבים אמורה להתרחב בשנים הקרובות עם ייצור רכיבים גם לתחומי הרובוטיקה, הבינה המלאכותית ועוד, וסמסונג מתכוונת להשקיע מיליארדי דולרים בפיתוח מעבדים ושבבים גם למגזרים הללו.

לפי הנתונים שהחברה פרסמה בדו"חות הכספיים האחרונים, כבר כיום חטיבת השבבים והרכיבים של סמסונג אחראית לכמעט 75% מהרווח התפעולי שלה, שעמד ברבעון השלישי של השנה על 13.4 מיליארד דולר. מדובר ברווח הגדול פי כמה מזה שהיא משיגה מהסמארטפונים, כולל המתקפלים, שזוכים להצלחה גדולה יחסית בשוק. כאמור, בסמסונג מתכוונים להשתמש במומנטום הזה ולהרחיב עוד יותר את ההכנסות מייצור שבבים ומעבדים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים