מה גרם לתקלה הממושכת שהייתה בשירותי AWS?

התקלה נמשכה מעל תשע שעות והשפיעה על השירותים של אמזון עצמה ושל חברת הענן שלה, כמו גם על נטפליקס, חברות תעופה אמריקניות ועוד ● מה הייתה הסיבה?

סליחה, תקלה.

תקלה בחוות השרתים של AWS שממוקמת בווירג'יניה, ארצות הברית, ושמכונה U.S.-East-1-region הובילה אתמול (ג') לשיבושים קשים במשך שעות ארוכות, בערב ובלילה, בשירותי הענן של החברה. התקלה פגעו בפעילות של אמזון עצמה ושל חברות חיצוניות רבות שהשרתים הווירטואליים שלהן שמורים בחווה זו.

גלי התקלה הורגשו היטב ברחבי העולם, נראה שבעיקר מאחר שהיא השפיעה על נותני שירותים שונים. לפי המידע באתר Down Detector, התקלה החלה אתמול בערך בשעה 17:45 לפי שעון ישראל והיא המשיכה עמוק לתוך הלילה, עד אחרי השעה 03:00 אמש. בשיא התקלה נרשמו באתר מעל 11 אלף תלונות, ועוד 20 אלף תלונות נרשמו באתר המכירות והמשלוחים של אמזון.

בין היתר, הושפע ממנה, באופן מהותי, שירות המשלוחים של אמזון באזור צפון מזרח ארצות הברית, מאחר שהמובילים הפסיקו לקבל מידע על החבילות שהם צריכים לספק, כולל נהגים שכבר היו בשטח באותה עת ואיבדו קשר עם המרכז שלהם. כן נפגעו קשות שירותי הסטרימינג של החברה – מוזיקה ו-וידיאו כאחד, הסייעת אלקסה והשירותים של החברה הבת רינג, שמספקת אמצעי אבטחה לפתיחת דלתות ממוגנת.

חברה שהתקלה השפיעה עליה רבות היא נטפליקס, שדיווחה על ירידה של כ-26% בכמות המנויים שניגשו בשעות שבהן היא התרחשה לתכנים שהיא מציעה. פגיעות מהותיות אחרות דווחו מדיסני, מחברות התעופה דלתא וסאות'ווסט ומכמה שירותי תשלומים.

מה גרם לתקלה?

לפי AWS, התקלה התרחשה בגלל פגיעה בכמה התקני רשת שמשולבים במרכז הנתונים המסוים, וכאמור נדרשו כמה שעות עד שהבעיה נפתרה והרשת חזרה לעבוד במלוא היכולת שלה.

מדובר באחת התקלות הממושכות ביותר שחוותה AWS בהיסטוריה שלה, והיא מגיעה פחות מחודשיים אחרי התקלה בת מחצית השעה שחוותה החברה ב-12 באוקטובר.

תגובות

(3)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. מה הקשר בין הכותרת לכתבה הדלה הזו?

    מבין כל המלל הנלווה והמובן מאליו לכל מי שפתח את הקישור כדי לקרוא מה הסיבה לתקלה, יש פחות משורה אחת כללית וחסרת תוכן שמנסה לענות על השאלה שבשבילה נכנסנו. וגם את זה היא לא באמת הצליחה לעשות.
    רמה נמוכה של תוכן וקליק בייט. מוריד אתכם מהפיד.

  2. אליזר

    אז… מה היתה התקלה? מה היתה ה- "פגיעה בכמה התקני רשת"?

    14

אירועים קרובים