פייסבוק-מטא השיקה כלי למניעת 'פורנו נקמה'

הפיצ'ר ימיר תמונות וסרטונים, אשר יהפכו למוגנים באמצעות טביעת אצבע של בעליהם, וכך לא ניתן יהיה לעשות בהם שימוש לצורך נקמנות, לרוב מצד בני או בנות זוג לשעבר שנותרו מתוסכלים ומלאי זעם

מטא נלחמת בתופעה המכוערת. פורנו נקמה.

פייסבוק-מטא השיקה לפני מספר ימים כלי שמטרתו למנוע שימוש בצילומי עירום לצורך נקמה – מה שמכונה 'פורנו נקמה' (Revenge Porn) – מושג המתאר מצב שבו תמונות אינטימיות של אנשים משותפות ללא הסכמתם במטרה לפגוע בהם, פעמים רבות על ידי בני או בנות זוג לשעבר, שנותרו מתוסכלים ומלאי זעם.

הפיצ'ר החדש יצפין את התמונות והסרטונים של כל משתמש באמצעות טביעת אצבעו, וכך יגן עליהם מפני שימוש לצורך מימוש התופעה החמורה.

בהצהרה על החידוש הודיעה ענקית הרשתות החברתיות כי היא השיקה את פלטפורמת StopNCII.org בשיתוף פעולה עם יותר מ-50 ארגונים ממשלתיים, וכי השירות פשוט מונע החלפה ללא הסכמה של תמונות אינטימיות באינטרנט.

כיצד תגנו על התמונות האינטימיות שלכם? אילוסטרציה.

כיצד תגנו על התמונות האינטימיות שלכם? אילוסטרציה. צילום: BigStock

הטכנולוגיה הזו שהחברה תטמיע תחסום, כאמור, את האפשרות שצילומי סטילס וסרטונים אינטימיים יהפכו לאמצעי למימוש נקמנות על ידי פרסומם ברשתות החברתיות ללא אישור בעליהם.

בנוסף נמסר מטעם החברה כי מאחר של"פורנו נקמה" יכולה להיות השפעה הרסנית על האדם שהיה מושא המתקפה, מטא החליטה פשוט לחסום את סוג התוכן הזה מהאפליקציות שלה.

למען האמת, פייסבוק ניסתה כבר לפני כארבע שנים לטפל בתופעה. ב-2017 היא הודיעה כי החלה ליישם טכנולוגיה חדשה להשוואת והתאמת תמונות, וזאת בכדי להבטיח שאנשים לא יוכלו לשתף מחדש צילומים שדווחו בעבר ותויגו כ"פורנוגרפיית נקמה". מאחר שהתופעה עדיין קיימת, ובגדול, כעת החברה מפשילה שוב שרוולים בניסיון לעצור אותה, כשהכלי החדש בנוי על בסיס הישן, ופשוט משדרג את יכולותיו.

איך פועל הכלי החדש נגד פורנו נקמה?

בתשובה לשאלה כיצד עובד הכלי ומזהה את הסרטונים והתמונות שפורסמו ללא הסכמה, הסבירה החברה כי אם משתמש חושש שהתמונות אינטימיות שלו יודלפו מתוך נקמה, מה שעליו לעשות זה לבחור אותן במכשיר שלו ולהמיר אותן לקובץ מוצפן. הקובץ יהיה מוגן, כאמור, באמצעות טביעת אצבעו ודף StopNCII, המשתמש בטכנולוגיית 'hashing', המקצה קוד לתמונות.

חברות הקשורות ליוזמה של פייסבוק-מטא לעצור את הפורנו הנקמה המתוכנן, יקבלו את טביעת האצבע המאובטחת הזו, וישתמשו בה כדי לזהות אם מישהו שיתף או מנסה לשתף תמונות אינטימיות מהפלטפורמות השונות בלא אישור בעליהן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים