ווינדוורד הישראלית הנפיקה בלונדון; שווה יותר מחצי מיליארד שקלים

החברה מציעה מערכת מבוססת AI להפקת מידע ותובנות לענף הסחר הימי ● היא גייסה במסגרת ההנפקה 34.5 מיליון ליש"ט, שהם כ-145 מיליון שקלים

עמי דניאל, מנכ"ל ומייסד שותף של ווינדוורד.

ווינדוורד (Windward), חברה ישראלית שפיתחה טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית להפקת מידע ותובנות לענף הסחר הימי העולמי, ביצעה באחרונה הנפקה בבורסת AIM בלונדון. החברה גייסה במסגרת ההנפקה 34.5 מיליון ליש"ט, שהם כ-145 מיליון שקלים, לפי שווי שוק של 126.5 מיליון ליש"ט – 530 מיליון שקלים. בחברה אומרים כי הכספים שהיא גייסה ישמשו להרחבת מקורות הדטה שלה, לפיתוח הטכנולוגיה שלה ולהשקעה במכירות ובשיווק.

המערכת של ווינדוורד מספקת מידע וניתוח בזמן אמת על ספינות בים, על מנת לאפשר לבעלי עניין בתחום הימי לקבל מודיעין לניהול סיכונים, ולהשיג תובנות עסקיות ותפעוליות. יש לווינדווארד מעל 70 לקוחות, כולל בנקים, סוחרי סחורות, חברות ביטוח, סוכנויות ממשלתיות וחברות אנרגיה ושילוח גדולות. על רשימת הלקוחות שלה נמנים, בין היתר, בריטיש פטרוליום, של, HSBC, האו"ם ומחלקת ההגנה וביטחון המולדת של ארצות הברית.

עמי דניאל, מנכ"ל ומייסד שותף של ווינדוורד, אמר כי "האמון שקיבלנו מהשוק מאפשר לנו להמשיך ולהשקיע בפלטפורמה שלנו, המבוססת על בינה מלאכותית. עד היום השקענו מעל 25 מיליון דולר בפלטפורמה וגייסנו כלקוחות שחקנים מהמובילים בתעשייה הימית. אנחנו בטוחים שבנינו יסודות איתנים ויציבים לצמיחה עתידית".

לדבריו, "תעשיית הסחר הימי היא עצומה ומורכבת, עם בעלי עניין רבים אך עם נגישות מוגבלת לדטה הקיים. המערכת שלנו מאירה אור על כל המתרחש בענף, ועונה לדרישות הרגולציה הגוברות, לרבות בכל הקשור לפליטת הפחמן הדו חמצני. כניסתנו לבורסה בלונדון היא אבן דרך חשובה במסע שלנו".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים