אישום: ביצע עבירות מין בילדים ונערים ברשת

כתב האישום נגד שי רם מרקוביץ' כולל 25 אישומים, שעולה מהם כי הוא הצליח ליצור קשר עם 22 נערים בגילאים 12-16 ולפגוע בהם מינית, תוך שימוש באחד או יותר מחשבונות אינסטגרם וסקייפ פיקטיביים שיצר לעצמו

כתב אישום על עבירות מין באינטרנט

לבית משפט המחוזי מרכז שבלוד הוגש היום (ד') כתב אישום נגד שי רם מרקוביץ', בן 31, מכפר יונה, על ביצוע שורה ארוכה של עבירות מין באמצעות האינטרנט.

את כתב האישום הגישה עו"ד דניאלה ניצן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. כתב האישום כולל שורה ארוכה של עבירות מין ברשת, ובהן מעשים מגונים, מעשי סדום, הטרדה מינית ועוד – גם, בין היתר, בקטינים.

על פי כתב האישום, במהלך השנה האחרונה הפעיל מרקוביץ' באינסטגרם כמה עמודי היכרויות לבני נוער תחת שמות מתחלפים, בהם  "Orgteengay"ו"Gaysisrael"-. מרקוביץ' השתמש בעמודי ההיכרויות כדי לאתר קורבנות פוטנציאליים לביצוע עבירות המין במסווה של פעילות לגיטימית. בין היתר, באמצעות עמודים אלה התכתב מרקוביץ' עם קטינים בהודעות פרטיות, ייעץ להם בתחומי המיניות והזוגיות וסייע להם לכאורה במציאת חבר, או חברה, לקשר מיני או רומנטי, באמצעות פרסום פרטיהם האישיים בעמודי ההיכרויות. עוד במסגרת השיחות הפרטיות עם הקטינים הוא גרם להם להצטלם עבורו בעירום מלא או חלקי, ולבצע בעצמם מעשים מגונים.

עוד נטען, כי בין השנים 2012-2017, פתח מרקוביץ' חשבונות סקייפ פיקטיביים, בהם הציג עצמו בכזב כבחור צעיר בטווח הגילאים 19-20 , ולחלופין כנערה צעירה בת 17, "במטרה לפנות לאותם קטינים שאיתר, לפתותם במרמה להתכתב עימו ובהמשך לבצע בעצמם מעשים מגונים במסגרת שיחות וידאו". במהלך ההתכתבויות עם הקטינים באמצעות הסקייפ "גרם להם מרקוביץ' לבצע בעצמם מעשי סדום, ואף נפגש עם שניים מהם וביצע בהם מעשי סדום".

כתב האישום נגד מרקוביץ' כולל 25 אישומים, מהם עולה כי הוא הצליח ליצור קשר עם 22 נערים בגילאים 12-16 ולפגוע בהם מינית, תוך שימוש באחד או יותר מחשבונות האינסטגרם והסקייפ הפיקטיביים שיצר לעצמו. "מרקוביץ' ביצע שורה של עבירות מין בקטינים אלה, הכוללות עבירות של מעשה מגונה בקטין במרמה, מעשה סדום בקטין והטרדה מינית" – בכך ששכנע אותם להתפשט, לבצע בעצמם מעשי אוננות במסגרת שיחות הווידאו שערך עמם בסקייפ, וכן לקיים עמם שיחות מיניות באינסטגרם.

כדי לרכוש את אמונם של הילדים והנערים, קורבנותיו, ולזכות בשיתוף פעולה מצדם, "מרקוביץ' דיבר בשפה התואמת את גילם, התעניין בהם ושיתף אותם בפרטים כוזבים על הדמות שאותה גילם". בחלק מן המקרים, במטרה להשיג את הסכמתם לשיח מיני, הוא שלח להם תמונות הנחזות להיות של הדמות שאותה גילם בפניהם.

לצד כתב האישום, הוגשה בקשה להארכת תנאיו של מרקוביץ' עד תום ההליכים נגדו, וזאת בשל "המסוכנות המינית הנובעת מריבוי הקורבנות וחומרת המעשים המיוחסים לו". מרקוביץ' נעצר על-ידי יחידה 105 בלהב 433 בעקבות תלונה שהוגשה במוקד היחידה, ובתום חקירה אותרו ונאספו העדויות מהקטינים הנפגעים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים