כתב אישום לתושב הקריות: הסית לאלימות נגד נתניהו בטוויטר

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה מפרטת בכתב האישום על ציוציו של צבי ברנשטיין מקרית ביאליק, וטענותיה כי אלו עודדו אלימות כלפי ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, במהלך 2020

תביעה בגין הסתה לאלימות נגדו. ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו.

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לאחרונה לבית המשפט בשלום בקריות, כתב אישום כנגד צבי בינשטיין מקרית ביאליק, בגין עבירה של הסתה לאלימות. זאת, לאחר שפרסם בטוויטר תכנים שעודדו אלימות כלפי ח"כ בנימין נתניהו, בתקופה בה כיהן כראש ממשלת ישראל.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין עמית לוין ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, עולה כי בתקופה הרלוונטית לכתב האישום התקיימו הפגנות תכופות נגד ראש הממשלה דאז, בין היתר בקרבת מעונו שברחוב בלפור בירושלים. במהלך תקופה זו פרסם הנאשם בחשבונו בטוויטר פרסומים הקוראים לאלימות ומעודדים מעשי אלימות כלפי ראש הממשלה דאז ומשפחתו.

הנאשם החזיק וניהל חשבון בטוויטר תחת השם zvi binstein או @zvibin1, אליו העלה תכנים שזכו לחשיפה והיוו במה גם לאחרים להביע תמיכתם בפרסומים באמצעות לייקים, באופן מילולי גלוי בתגובות, או באמצעות הדהוד התוכן – ריטוויט.

שימשה זירה להסתה. טוויטר.

שימשה זירה להסתה. טוויטר. צילום: BigStock

"יעשו לנאשם ולכנופיית בלפור את אשר הנאשם המושחת עשה לרבין"

לפי טענות הביעה, בינשטיין, כמחזיק ומנהל של חשבון הטוויטר, שלט באופן בלעדי בכל תכניו. בין היתר כתב הנאשם בחשבונו כך: "היום 14 ביולי, בתאריך זה בשנת 1789, פרצו אזרחי צרפת לבסטילה מעוז שלטון הדיכוי בפריז ושרפו אותה. היום 14.7.2020, אזרחי ישראל מסתערים על קן הקוקיה ברחוב בלפור, מעונו של נאשם בפלילים, סנדק כנופיית הפשע עם אשתו הגנבת ובנו סרסור זונות ושורפים אותה".

ב-19 ביולי 2020 כתב בינשטיין: "סוף הנאשם לתלייה, כפי שאזרחי רומניה עשו למנהיג המושחת צ'אושסקו". עוד צייץ הנאשם 

ב-2 באוגוסט צייץ: "אזרחי ישראל בדרכם לקן הקוקיה ברחוב בלפור, יעשו לנאשם ולכנופיית בלפור השוכנת שם, את אשר הנאשם המושחת עשה ליצחק רבין ב-5.11.1995, ואת אשר אזרחי רומניה עשו, בעקבות אירועי המהפכה הרומנית (1989) הודחו ונתלו במרכז העיר, שליטי רומניה הקומוניסטית, ניקולאה צ'אושסקו ורעייתו אלנה צ'אושסקו".

לטענת התביעה, פרסומיו אלה עולים כדי קריאות למעשי אלימות, ויש בהם כדי לעודד מעשי אלימות כלפי ראש הממשלה לשעבר ומשפחתו, בדרך של פגיעה בגופו או העמדתו בסכנת מוות, וזאת כאשר יש אפשרות ממשית שהפרסומים יביאו לעשיית מעשה האלימות. בגין כך, הואשם בינשטיין בעבירה של הסתה לאלימות.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים