גרטנר: שוק הבינה המלאכותית יחווה צמיחה של 21% ב-2022

לצד העניין של הארגונים בבינה מלאכותית, ארגונים נתקלים בקשיים כשהם מנסים להפוך אותה לחלק מהפעילות הרגילה שלהם

ההתפתחויות המרכזיות בתחום הבינה המלאכותית באירוע אחד. אילוסטרציה: BigStock

חברת מחקרי השוק גרטנר צופה שההכנסות של שוק תוכנות הבינה המלאכותית יגיעו ב-2022 ל-62.48 מיליארד דולר. אם אכן התחזית הזאת תתממש, זו תהיה עלייה של יותר מ-21% לעומת 2021 שאמורה להסתיים, אליבא דה גרטנר, בהכנסות של 51.5 מיליארד דולר, ובעלייה של 14.1% לעומת 2020.

בגרטנר כוללים בכלל שוק התוכנה המסוים הזה כמה קטגוריות שונות של תוכנה. הצמיחה הגבוהה ביותר, לפי הצפי של החברה, תהיה בתחום של ניהול ידע, שאמור להציע עלייה של 31.5% במונחים של שנה לשנה בסוף 2022, עם הכנסות של 7.19 מיליארד דולר מול 5.45 מיליארד ב-2021. גם תחום מרחב העבודה הדיגיטלי אמור להציג גידול נאה, של 20%. עוד תחום מעניין הוא של תוכנות הסיוע הדיגיטליות, שאמור לצמוח להיקף של יותר מ-7 מיליארד דולר עם עלייה של כ-15%.

לפי גרטנר, הביקוש לטכנולוגיות בינה מלאכותית והצמיחה של השוק קשורים לרמות הבגרות של השימוש הארגוני בבינה מלאכותית. ארגונים ממשיכים להפגין עניין רב בבינה מלאכותית, מספרים בגרטנר, כאשר 48% מהמנמ"רים אומרים שהם כבר פרסו או מתכננים לפרוס טכנולוגיות בינה מלאכותית ולימוד מכונה במהלך השנה הקרובה.

עם זאת, המציאות מציגה אימוץ ברמה יותר נמוכה. מחקר של גרטנר מצא, שארגונים נוהגים להתנסות בבינה מלאכותית אך נתקלים בקשיים כשהם מנסים להפוך אותה לחלק מהפעילות הרגילה שלהם. גרטנר צופה כי ייקח עד 2025 עד שמחצית מהארגונים ברחבי העולם יגיעו לשלב הייצוב בהיבט של בגרות השימוש בבינה מלאכותית, או מעבר לכך.

"שוק תוכנות הבינה המלאכותית תופס תאוצה, אבל המסלול לטווח ארוך שלו יהיה תלוי בארגונים שיקדמו את רמת הבגרות שלהם בשימוש בבינה מלאכותית", אמרה אליס וודוורד, מנהלת מחקר בכירה בגרטנר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים