רבעון טוב לאברא: גידול של פי שבעה בהכנסות ומעבר לרווחיות

החברה סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות בסך של 62.5 מיליון שקלים ורווח של קרוב למיליון וחצי

שי אוזון, מנכל אברא.

חברת ה-IT אברא פרסמה היום (ב') את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה, ומהם עולה כי המנהלים ובעלי המניות של החברה בהחלט יכולים לחייך. זאת, מאחר שהנתונים חיוביים, שלא לומר חיוביים מאוד.

ראשית, תוצאות הרבעון: אברא הציגה במהלכו קפיצה של פי שבעה בהכנסות ל-62.5 מיליון שקלים לעומת 8.8 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. יש לכך כמה סיבות: איחוד תוצאות של חברות שאברא רכשה בשנתיים האחרונות, השבחתן של אותן חברות וגידול אורגני. בנוסף, החברה הציגה ברבעון EBITDA חיובי של 5.1 מיליון שקלים בהשוואה ל-EBITDA שלילי של כ-800 אלף שקלים ברבעון השלישי של 2020. כמו כן, אברא עברה לרווח נקי רבעוני של 1.45 מיליון שקלים לעומת הפסד נקי של 1.13 מיליון.

במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה, הכנסות החברה זינקו פי 10.5 ל-137.5 מיליון שקלים, ה-EBITDA עמד על 10.6 מיליון שקלים לעומת EBITDA שלילי של 3.5 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד והרווח הנקי הגיע ל-11.3 מיליון בהשוואה להפסד נקי של 3.9 מיליון.

יתרת המזומנים ושווי המזומנים של אברא הסתכמה בסוף הרבעון השלישי ב-65 מיליון שקלים וההון העצמי שלה – ב-188 מיליון. מדובר בגידול ניכר בהשוואה להון עצמי של 122 מיליון שקלים בסוף 2020. הגידול בהון העצמי נבע בעיקר מהנפקת זכויות למניות לבעלי המניות הקיימים ומרווחי החברה.

משאים ומתנים לרכישת עוד חברות

אברא השלימה בחודשים האחרונים את רכישתן של שלוש חברות – ניו-וויי, הירולו וענאגל, והיא מסרה כי היא נמצאת בימים אלה במשאים ומתנים לרכישתן של חברות נוספות.

שי אוזון, מנכ"ל אברא, אמר כי "הרבעון השלישי של 2021 הוא רבעון שיא מבחינתנו, והוא מייצג את הרכישות שביצענו עד כה. אברא עומדת בקצב ההכנסות שהבטחנו, כמו גם ברווח התפעולי בנטרול הפחתות חשבונאיות, וזאת על אף מספר קטן יותר של ימי עבודה שהיו ברבעון המדווח, בגלל החגים. תוצאות הפעילות גדלו לא רק ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה, אלא גם ביחס לרבעון השני של השנה הנוכחית. נמשיך בתהליך הרכישה והגדלת היצע השירותים של החברה, לצד מימוש תהליכי סינרגיה והשבחת החברות שנרכשו".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים