אתר OnlyFans יחרים תוכן פורנוגרפי – מייסדו טוען: "זה בגלל הבנקים"

לפי המייסד והמנכ"ל, טים סטוקלי, הבנקים והגופים הפיננסיים שאיתם ומולם עבד האתר פשוט אינם מאפשרים ל-OnlyFans לבצע עסקאות מול יוצרי החומרים המיניים, ומכך נובע שינוי המדיניות של השירות

שינוי בתכניות - הפורנו יישאר. OnlyFans. צילום אילוסטרציה: BigStock

ביוני האחרון דיווח בלומברג כי אתר OnlyFans שוקל לאסור פרסום תוכן למבוגרים. הדיווח עורר סערה שהחריפה לפני כשבוע, כשהאתר אכן אישר רשמית כי כל תוכן מיני מפורש יוחרם לחלוטין מפרסום בו מאוקטובר 2021. מדובר למעשה על פורנוגרפיה, שהייתה אחד ממאפייני האתר. תמונות עירום או סרטוני וידיאו שעומדים בתקנות החדשות של OnlyFans עדיין יוכלו לעלות אליו.

המהלך נתפש על ידי רבים כניסיון להציל את המוניטין שלו, מכיוון ש-OnlyFans כבר נחשב לאחת מפלטפורמות הפורנוגרפיה המרכזיות הפעילות באינטרנט כיום.

העובדה ש-OnlyFans הטילה וטו על תכנים מיניים מפורשים, ותסלק אותם מהפלטפורמה הפופולרית שלה, יצרה משבר אמון וכעס בעיקר בקרב ציבור יוצרי התוכן של האתר, שחלקו מתפרנס בדיוק מעשייה זו. ציבור זה צמח, לפי הדיווחים, בתקופת הקורונה, ותחת מגבלותיה השונות והיעדר עבודה שתאפשר קיום בעבור רבים.

כעת, טים סטוקלי, מייסד ומנכ"ל חברת OnlyFans, מסביר כי מאחורי החלטה שלו עומדים הבנקים, והם האחראים וה"אשמים" בה בעצם. סטוקלי אמר לפייננשל טיימס כי האחריות לאיסור על תכנים מיניים ב-OnlyFans היא בלעדית של המוסדות הפיננסיים.

OnlyFans קיבלה "יחס לא הוגן" מהבנקים

הצהרותיו של סטוקלי מתכתבות עם הודעת הפלטפורמה, שנמסרה כאשר פורסמה ההחלטתה בפומבי, בה נאמר כי המהלך נובע מתביעות של "השותפים הבנקאיים וספקי התשלומים שלה".

עם זאת, הפעם סטוקלי היה חד יותר וטען כי OnlyFans קיבלה "יחס לא הוגן" מהבנקים. זה, לדבריו, היה מה שאילץ את החברה לאסור תכנים פורנוגרפיים. הוא אף האשים ספציפית את בנק אוף ניו יורק מלון ש"סימן ודחה" כל העברה בנקאית הקשורה לשירות המנויים של האתר.

פרנס רבים, בעיקר בקורונה. OnlyFans. צילום אילוסטרציה: BigStock

פרנס רבים, בעיקר בקורונה. OnlyFans. צילום אילוסטרציה: BigStock

"בכל חודש אנו משלמים יותר מ-300 מיליון דולר ליותר ממיליון יוצרי תוכן, ועלינו להשתמש במגזר הבנקאי כדי להבטיח שהכספים האלה יגיעו אליהם", הסביר מייסד הפלטפורמה. אם מוסדות מתווכים אינם מאפשרים לבצע עסקאות, זה מפריע ליכולת של OnlyFans לשלם ליוצרים, כך טען המנכ"ל.

החצים של סטוקלי לא היו מכוונים רק לבנק אוף ניו יורק מלון, והוא לא היסס למתוח ביקורת גם על הבנקים הכי גדולים. כך למשל טען כי "ג'יי.פי מורגן צ'ייס היה אגרסיבי במיוחד בסגירת חשבונות של עובדי מין, או כל עסק שתומך בהם". בנוסף, מייסד OnlyFans גם הטיל את האחריות על חברות פיננסיות אחרות, שלדבריו סירבו לספק את שירותיהן לחברה בטענה של "סיכון מוניטין".

מן הסתם סטוקלי ניסה בדבריו אלו להרגיע ולו במעט את חוסר שביעות הרצון של יוצרי התוכן שלו. החברה הציגה באחרונה את OFTV, הגרסה החינמית, ה"נקייה" והבטוחה לעבודה של השירות, שלעת עתה לא נראה שמושכת את רוב המשתמשים הוותיקים.

להטב"קים במיוחד נפגעים מהשינוי במדיניות

יצוין כי בין ציבור המשתמשים שנפגע משינוי הגישה נמצאים גם חברי הקהילה הלהטב"קית. NBC News הקדיש להם ולתלונותיהם כתבה שלמה, ובה רואיינו מי שעיקר פרנסתם הוא מייצור תוכן פורנו להטב"קי ושיתופו באתר עם מנוייהם. המרואינים, כמו עוד רבים מחברי וחברות הקהילה, סיפרו כי הם מסתמכים על האתר לפרנסתם, וכעת חוששים לגורלם.

כמה מהיוצרים של הקהילה ב-OnlyFans אמרו ל-NBC כי השינויים עלולים לסכן את אחד ממקורות ההכנסה העיקריים שלהם בתקופת מגיפת הקורונה.

לדבריהם, אנשי הקהילה נוטים יותר מאשר כלל האוכלוסייה להשתתף בעבודה מינית מסיבות שונות, וכתוצאה מכך הקהילה מושפעת באופן לא פרופורציונלי – ושלילי – משינוי המדיניות של OnlyFans, שסיפקה אפשרות בטוחה וחוקית יותר לאנשים לעסוק בעבודה מינית, במיוחד לטרנסים, שלעתים קרובות מתמודדים עם אלימות והוקעה ציבורית מובהקת.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים