ח"כ מקלב: "התקציב החדש מדיר את שילוב החרדים בהיי-טק"

באירוע שנערך בביתו של שגריר בריטניה בישראל הציגו סטארט-אפים חרדיים בוגרי תוכנית החממות ביזלאב מדטק פתרונות בתחום הרפואה והקנביס * הנספח המסחרי של בריטניה בישראל: "מקווים לראות שותפויות בריטיות עם חברות בוגרות החממה"

מימין: ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית בית החולים וולפסון; איציק קרומבי, מנכ"ל ביזמקס; מוטי אייכלר, יו"ר קרן אחים; ח"כ אורי מקלב; עוזר הח"כ, דוד ורצמן. צילום: אהרלה קרומבי

"התקציב החדש נותן הרבה דגש על קידום האוכלוסייה הערבית והאתיופית, אבל מדיר את שילוב החרדים בהיי-טק. פשוט שכחו לתקצב את שילוב החרדים בהיי-טק", כך אמר ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, שכיהן כיו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה וכסגן שרת התחבורה בממשלה הקודמת.

מקלב דיבר באירוע שנערך בבית שגריר בריטניה בישראל, ניל וויגן, שאירח סטארט-אפים חרדיים, בוגרי חממת ביזלאבס מדטק. היזמים החרדים הציגו פיתוחים וטכנולוגיות בתחומי הקנאביס הרפואי, ביטוחי בריאות, מערכות לניהול וזימון תורים לארגוני בריאות, פתרונות VR לבעיות דיבור, טכנולוגיות לשיפור איכות החיים ועוד.

לדברי ח"כ מקלב, "התקציב אמנם מתעלם מהחשיבות של קידום ההיי-טק והיזמות במגזר החרדי, אבל הסטארט-אפים כאן מוכיחים את הפוטנציאל האדיר של ההיי-טק החרדי – הן בהיבטים של תרומה לכלכלת ישראל והן בהיבט של פיתוחים טכנולוגים, שיכולים לתרום לבריאות גם מחוץ למדינת ישראל".

תוכנית ביזלאבס מדטק מבית חממת ביזלאבס הינה תוכנית לפיתוח וקידום סטארט-אפים חרדיים מתחומי המכשור הרפואי והבריאות הדיגיטלית הנמצאים בשלבים מתקדמים של פיתוח מוצר וגיוס הון של לפחות 100 אלף דולר.

התוכנית מופעלת במרכז אחים בבני ברק על ידי קרן אחים גלובל ובשיתוף המרכז הרפואי וולפסון, שאף העמיד קלינאים, חוקרים ואנשי צוות ממחלקת החדשנות של בית החולים לטובת היזמים החרדים.

"אנחנו יודעים שביזלאבס עובדת כדי להפוך את המגמה, שלפיה רוב הסטארט-אפים החרדיים באופן כללי רושמים מדדי הצלחה נמוכים בהרבה מאלו של המגזר הכללי בישראל", אמר מתיו סלטר, הנספח המסחרי של בריטניה בישראל. "שגרירות בריטניה תמיד גאה לתמוך ביוזמות המקדמות גיוון, הכלה ושגשוג בחברה הישראלית", אמר סלטר, והוסיף, כי" התפקיד שלנו לעזור לחברות בריטיות שרוצות להצליח בישראל, ולחברות ישראליות שרוצות להתרחב ולהשקיע בבריטניה. כולי תקווה לראות שותפויות בריטיות-ישראליות כתוצאה מהתוכנית האחרונה של ביזלאבס".

מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, ד"ר ענת אנגל, שהשתתפה בדיון, אמרה, כי "מיצוי הפוטנציאל של אנשים מצוינים ומקצועיים הוא ערך מוביל בבית החולים וולפסון. הפעילות עם הסטארט-אפיסטים החרדים גילתה לנו כמה החברה החרדית כולה תפסיד אם מוחות מבריקים כאלה יישארו מחוץ למעגל התעסוקה ועולם ההיי-טק הישראלי". עוד אמרה, כי "אני מאמינה שחברה ישראלית חזקה צריכה להיות מבוססת על פיתוח העוצמות של כל חלקיה".

גדעון קופרמן, מנכ"ל בראשית וחבר הנהלת קרן אחים גלובל, אמר, כי "השנה האחרונה מיקדה את הפוקוס הציבורי בחיבור שבין המגזר החרדי ומערכת הבריאות. ביזלאבס מדטק יצרה מודל חיובי ואיכותי לחיבור שבין חרדים לטכנולוגיות רפואיות. אנו מלווים יזמים ואנשי עסקים מהציבור החרדי כבר שנים ארוכות ופועלים בהתאם לחזון של נשיא ומייסד אחים גלובל, מארק שימל.

באירוע נכחו גם מנכ"ל קרן קמ"ח, מוטי פלדשטיין, איציק קרומבי, מנכ"ל ביזמקס, ד"ר אלעד שטרן, מנהל התוכנית, ד״ר אורנית כהן, מנהלת מחקר וחדשנות בוולפסון, משקיעים, שותפים עסקיים ונציגי קרנות הון סיכון

מימין: ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית בית החולים וולפסון; איציק קרומבי, מנכ"ל ביזמקס; מוטי אייכלר, יו"ר קרן אחים; ח"כ אורי מקלב; עוזר הח"כ, דוד ורצמן. צילום: אהרלה קרומבי

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. חילוני למהדרין

    ליברמן עקבי.
    מסע הבחירות שלו, בנוסף לונדטה נגד נתניהו, היה הגרסה המקטמית של "הכה ביהודים והצל את רוסיה"?

אירועים קרובים