בחזרה לטלפון הקווי? המגזר הנייח הביא לזינוק ברווח של בזק

הסגרים של הקורונה העלו את ההכנסות של בזק קווי משיחות ב-10% ואת ההכנסות הכלליות שלה ב-3.5% ● הרווח הנקי של קבוצת בזק זינק ב-25% ● דירקטוריון הקבוצה אישר את המשך התוכנית למיזוג בין יס לבזק בינלאומי

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק. צילום רמי זרנגר

אם בשנים האחרונות ירד מעמדו של הטלפון הקווי, ורבים (מאוד) לא מחזיקים קו טלפון בבית, באה תקופת הקורונה והסגרים שאיתה, והוא שב לעלות – כך עולה מהדו"חות הכספיים של בזק, שפורסמו היום (ד'). ההכנסות של החברה משיחות בטלפון הקווי רשמו ברבעון הראשון של השנה עלייה של 10% ל-268 מיליון שקלים. ככלל, ההכנסות של בזק קווי, שמבצעת את הפעילות הזו במסגרת קבוצת בזק, רשמו עלייה של 3.5% לקצת יותר ממיליארד שקלים.

הקבוצה הציגה רבעון טוב למדי, עם עלייה קלה בהכנסות וזינוק ברווח הנקי, שגדל ב-24.8% ל-408 מיליון שקלים. הרווח למניה צמח ב-25% והגיע ל-15 אגורות. הסיבה לכך היא עלייה בהכנסות – של 1.6% ל-2.2 מיליארד שקלים – אל מול ירידה בהוצאות, שקטנו ב-5.4% ל-1.6 מיליארד.

המהלכים למיזוג החברות הבנות של בזק מתקדמים

בזק הודיעה היום על התקדמות בתהליכים למיזוג החברות הבנות שלה, יס ובזק בינלאומי, כאשר פעילות האינטגרציה של זו האחרונה תעבור לתאגיד נפרד שיוקם בקבוצה. יחד עם פלאפון, שלוש החברות הבנות פועלות כיום תחת השם אלפא, והמנהל המשותף שלה הוא רן גוראון. בבזק הודיעו כי ינהלו משא ומתן עם העובדים להעברה חלקה של התוכנית. בתוך כך, ההסתדרות הודיעה היום על הקמת ועד עובדים משותף לפלאפון ולבזק בינלאומי, כאשר כיו"ר שלו ישמש יחיאל שמן, שעומד בראש הוועד של חברת הסלולר. בארגון העובדים קראו לוועד של יס להצטרף למהלך.

ההכנסות של אלפא עמדו ברבעון על 1.2 מיליארד שקלים. בזק בינלאומי אחראית ל-312 מיליון שקלים מהן, לאחר שההכנסות שלה ירדו ברבעון ב-1.6%, פלאפון רשמה ירידה של 0.5% בהכנסות ל-570 מיליון ואלה של יס קטנו ב-6.8% ל-315 מיליון.

תוצאות נוספות מראות כי הרווח התפעולי של קבוצת בזק זינק ב-27.7% ל 586 מיליון, ה-EBIDTA גדל ב-16.7% וחצה במעט את הרף של מיליארד שקלים והחוב הפיננסי של הקבוצה ירד ב-11.8% ועמד על 6.6 מיליארד.

גיל שרון, יו"ר דירקטוריון בזק. צילום: יונתן בלום

גיל שרון, יו"ר דירקטוריון בזק. צילום: יונתן בלום צילום: יונתן בלום

גיל שרון, יו"ר דירקטוריון בזק, אמר כי "הקבוצה מציגה תוצאות עסקיות חזקות ובנייה מואצת של תשתיות הצמיחה העתידית. גידול בהכנסות וב-EBITDA ופריסת הסיבים, שהגיעה לכ-480 אלף משקי בית, יחד עם שילוב של תזרים מזומנים חזק והפחתת חוב יוצרים את התשתית לצמיחה עתידית. התוצאות הכספיות של קבוצת בזק לרבעון הראשון של 2021 משקפות את הביצועים החזקים של בזק קווי, שצמחה בכ-3.5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל. זאת, לצד המשך ההתייעלות בחברות הבנות".

שרון הוסיף כי "התוכנית לשינוי מבני בחברות הבנות – מיזוג בין בזק בינלאומי ל-יס ופיצול חטיבת האינטגרציה של זו האחרונה לתאגיד נפרד חדש – באה על רקע הלכידות השירותית והעסקית בענף, השינויים העסקיים והרגולטוריים בשוק שבו פועלות שתי החברות והרצון לחזק את פעילותן באמצעות מכירת חבילות טריפל, כמו גם להעמיק את הסינרגיה וההתייעלות התפעולית של החברות הבנות, על מנת להשיא ערך".

טובי פישביין, סמנכ"ל הכספים החדש של בזק, אמר כי "קבוצת בזק מציגה תוצאות כספיות טובות לרבעון הראשון, שמעידות על חוסנה התפעולי והפיננסי. חשוב לציין את המשך המגמה החיובית במבנה הפיננסי של הקבוצה, עם ירידה נטו של החוב".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים