גוגל הודיעה: 20% מהעובדים ימשיכו לעבוד מהבית לצמיתות

הבשורה של הענקית ממאונטיין וויו מתייחסת לזמנים שאחרי פתיחת המשרדים שלה, הצפויה בשלב מאוחר יותר בקיץ ● "עתיד העבודה הוא גמישות", כתב המנכ"ל סונדר פיצ'אי במייל לעובדים שהועלה גם באתר של גוגל, וכן כציוצים בטוויטר

עושה רע, או לא עושה רע? גוגל
סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפבית וגוגל. צילום: טוויטר

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפבית וגוגל. צילום: טוויטר

גוגל הודיעה אתמול (ד') כי היא מתכננת עתיד שבו תפעל במודל עבודה היברידי, לפיו כ-60% מהעובדים יבלו כמה ימים בשבוע במשרד, 20% יעבדו בלוקיישנים חדשים, ועוד 20% יעבדו מהבית.

יותר ויותר חברות גילו את היתרונות של עבודה מרחוק עקב אילוצי מגיפת הקורונה, ורוצות להציע לעובדיהן גם בהמשך אפשרות כזו, אפילו כשהקורונה כבר תהיה מאחורינו לחלוטין. גוגל בהחלט מתכוונת להיות אחת מחברות אלו.

המנכ"ל של הענקית ממאונטיין וויו, סונדר פיצ'אי, הוא שהודיע כי לכל העובדים תהיה הזדמנות הן לעבוד מהבית, לפחות בחלק מהזמן, והן להעביר את מקום עבודתם למיקום אחר בעתיד בהרבה יותר גמישות.

עבודה היברידית כמודל קבוע

הקמפוסים של גוגל הם אמנם מקומות עבודה נחשקים שהמוניטין שלהם גבוה, אבל כיום מסתבר שרוב העובדים רוצים יותר גמישות בנוגע למקום שממנו יעבדו. לפיכך החליטה גוגל לספק למועסקיה שבוע עבודה מותאם, בחירה חופשית יותר של מיקום העבודה, ואופציה לעבודה היברדית המשלבת עבודה מרחוק ומהבית.

מודל העבודה ההיברידי החדש שפרסמה גוגל צפוי להמשיך ולהתפתח לאורך זמן, עם שינויים הקשורים לתפקיד העובד ולמוצר שבו הוא עוסק, כך על פי דובר גוגל. בינתיים יוכלו העובדים להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות עד ספטמבר הקרוב, כשהתכניות כעת, לפחות העקרוניות, הן שהמשרדים ישובו להיפתח בשלב זה, משמע לקראת סוף הקיץ.

פיצ'אי שלח מייל לעובדיו, ואף שיתף את הדברים בסדרת ציוצים בטוויטר (Twitter). לדבריו, "עתיד העבודה בגוגל הוא גמישות. רוב העובדים שלנו עדיין רוצים להיות בקמפוס בחלק מהזמן, אך רבים יהנו גם מהגמישות בעבודה מהבית כמה ימים בשבוע".

בציוץ הבא ציין פיצ'אי כי "לבלות בעיר אחרת בחלק מהשנה, או אפילו לעבור לשם לצמיתות. במקום העבודה העתידי של גוגל יהיה מקום לכל האפשרויות הללו. אנו עוברים לשבוע עבודה היברידי, עם מרבית אנשי הצוות במשרד כשלושה ימים בשבוע".

הוא המשיך וכתב: "נציע אפשרויות בחירה רבות יותר של מקום העבודה – באחד הקמפוסים הרבים שלנו – כמו גם אפשרות להיות מרוחק לחלוטין, על סמך תפקיד וצרכי הצוות. ואנו מציעים הטבות גמישות, כמו האפשרות לעבוד מכל מקום עד ארבעה שבועות בשנה".

פיצ'אי סיכם וכתב: "אני אופטימי שהשינויים האלה יעזרו לנו לעשות את העבודה הטובה ביותר שלנו, ויהיה לנו כיף לעשות את זה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים