תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » ממשיכה להתבסס בעולם ה-AI: יבמ קונה את טורבונומיק בשני מיליארד ד'
רכישה בשני מיליארד דולר. יבמ

ממשיכה להתבסס בעולם ה-AI: יבמ קונה את טורבונומיק בשני מיליארד ד'

החברה הנרכשת פועלת להבטחת ביצועי יישומים באמצעות בינה מלאכותית ● אנליסטים: מדובר בעוד נדבך במיתוגה מחדש של יבמ כחברה היברידית וכחברת AI

מאת 2 במאי 2021, 14:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יבמ הודיעה כי תרכוש את טורבונומיק (Turbonomic Building Industry), שפועלת להבטחת ביצועי יישומים באמצעות בינה מלאכותית. העסקה כפופה לתנאי הסגירה המקובלים וצפויה להיסגר ברבעון השני של שנתו הכספית 2021 של הענק הכחול. היקפה הכספי לא נמסר לפרסום, אולם בעיתונות הטכנולוגית והכלכלית בארצות הברית הוא נאמד בסכומים של בין 1.5 מיליארד דולר ליותר משני מיליארד.

טורבונומיק היא ספקית תוכנה לניהול משאבי יישומים (ARM) וניהול ביצועי רשתות (NPM) שבסיסה בבוסטון. היא הוקמה ב-2010 וגייסה סך של 149.5 מיליון דולר משישה משקיעים, כולל הקרנות ביין קפיטל ו-ICONIQ Capital. החברה הנרכשת מונה יותר מ-500 עובדים.

בהודעת יבמ נמסר כי "הרכישה תספק לעסקים יכולות תצפית וניהול מלאים של אפליקציות, כדי להבטיח ביצועים ולמזער עלויות באמצעות בינה מלאכותית. כך, ניתן לייעל את המשאבים – כגון קונטיינרים, מחשבים וירטואליים, שרתים, אחסון, רשתות ובסיסי נתונים, ולהעריך ולנהל באופן דינמי ויעיל יותר את הביצועים של כל יישום, בכל מקום".

אנליסטים ציינו כי "הרכישה היא חלק מהמהלך לעיצוב מחדש של עתידה של יבמ כחברת ענן היברידית וחברת בינה מלאכותית". ואמנם, בהודעת הענק הכחול נכתב כי "הרכישה תסייע לחברות להתגבר על העלויות הגבוהות הכרוכות בניהול ביצועים וזמינות עבור יישומים מרובים, המשתפים סביבת ענן היברידית מורכבת יותר. בהינתן אתגרים אלה, ארגונים מבקשים לאמץ AIOps (ר"ת Artificial Intelligence for IT Operations – בינה מלאכותית לטובת תפעול המחשוב) לשיפור הנראות של משאבי המחשוב שלהם, כדי שיוכלו לספק זמינות גבוהה וביצועים של יישומים בעלויות נמוכות יותר".

מהלך משלים

רכישה זו משלימה את הרכישה האחרונה של יבמ – את אינסטנה, שמספקת פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית לניטור ולנראות ביצועים של אפליקציות, ולנראות של מערכות ניטור ה-IT – לצד ההשקה של IBM Cloud Pak עבור AIOps של ווטסון, לאוטומציה של פעולות IT באמצעות בינה מלאכותית. כך, יבמ תספק ללקוחות הארגוניים יכולות אוטומציה המופעלות על ידי בינה מלאכותית, שמשתרעות מ-AIOps – השימוש ב-AI לאוטומציה של פעולות IT – ובתצפית על יישומים ותשתיות, כאשר הכול בנוי על Red Hat OpenShift להפעלה בכל סביבת ענן היברידית.

"אנחנו מאמינים כי אוטומציה המופעלת באמצעות בינה מלאכותית הפכה לבלתי נמנעת, והיא עוזרת להפוך את כל העבודות הממוקדות במידע לפרודוקטיביות יותר", אמר דינש נירמל, מנכ"ל IBM Automation. "ארגונים נדרשים לנראות מלאה על מה שקורה בכל תשתית הענן ההיברידית שלהם, ובכל הארגון שלהם".

"עסקים מחפשים תוכנות מונעות AI שיעזרו להם לנהל את אתגרי המידות והמורכבות של הפעלת יישומים בין עננים", ציין בן ניי, מנכ"ל טורבונומיק. "המערכת שלנו לא רק קובעת פעולות, אלא גם מאפשרת ללקוחות לבצע אותן. השילוב שלנו עם יבמ יבטיח זמני תגובה מהירים של יישומים, גם בביקוש גבוה."

ממשיכה להתבסס בעולם ה-AI: יבמ קונה את טורבונומיק בשני מיליארד ד' Reviewed by on . יבמ הודיעה כי תרכוש את טורבונומיק (Turbonomic Building Industry), שפועלת להבטחת ביצועי יישומים באמצעות בינה מלאכותית. העסקה כפופה לתנאי הסגירה המקובלים וצפויה ל יבמ הודיעה כי תרכוש את טורבונומיק (Turbonomic Building Industry), שפועלת להבטחת ביצועי יישומים באמצעות בינה מלאכותית. העסקה כפופה לתנאי הסגירה המקובלים וצפויה ל Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    מיכאל

    יבמ סוס מת, הגופה כבר נרקבת והריח בקרוב יגיע לכל לקוח

הגיבו