אחרי שבע שנים: יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק – פורשת

אורון, המנכ"לית הראשונה של הזרוע הטכנולוגית של בנק לאומי, עוברת לתחום ההשקעות ● בתקופתה בוצעו שורה של פרויקטים טכנולוגיים בבנק וניתן אשראי בסכומים גדולים לחברות היי-טק וסטארט-אפ ● לא ידוע מי יחליף אותה

יפעת אורון, דירקטורית בכירה ומנהלת הפעילות הישראלית, קרן בלאקסטון. צילום: כפיר סיוון

דרמה בבנק לאומי: יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק – הזרוע הטכנולוגית של הבנק, הודיעה על פרישתה, שבע שנים אחרי שהייתה לראשונה שמונתה לתפקיד. היא עוברת לתחום ההשקעות ועל פי דה מרקר, תנהל את תחום ההשקעות בהיי-טק בבלקסטון האמריקנית.

אורון הודיעה על פרישתה בסוף השבוע ומן הסתם, עדיין לא ידוע סופית מי יחליף אותה. היא מונתה לתפקיד ב-2015, בתקופתה של המנכ"לית הקודמת של הבנק, רקפת רוסק עמינח. דני צידון, שהיה אז המשנה של רוסק עמינח, הוא זה שהוביל את הקמת הזרוע הטכנולוגית כחברה בת בבעלות מלאה של קבוצת לאומי, שימש כיו"ר שלה וקידם את מינויה של אורון לתפקיד המנכ"לית.

בתקופתה של אורון העניק בנק לאומי אשראי של מיליארדי דולרים לסטארט-אפים ולחברות היי-טק. כמו כן, לאומי ביצע בשנים האחרונות שורה של פרויקטים טכנולוגיים, לרבות המשך המעבר לבנקאות דיגיטלית (וצמצום מספר סניפי הבנק) והקמת פפר – הבנק הדיגיטלי מקבוצת לאומי – ואפליקציית התשלומים פפר פיי. אלה תופסות מקום בולט בעולמות הבנקאות, אולם יש להן תחרות עזה מצד האפליקציות ביט של בנק הפועלים ופייבוקס מבית בנק דיסקונט. בחלק גדול מהפרויקטים האלה היה לאורון תפקיד מפתח.

לאומיטק אף ערכה בתקופתה את הוועידה הראשונה בישראל בתחום החדשנות לעולם הבנקאות, כשהמילה "פינטק" רק החלה להתגלגל על הלשון, בשיתוף הבלוג הפיננסי Bank Innovation.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. גיל

    פורשת , דרמה ! כן הבוקר הבניין שלי רעד. כעת אני מבין למה. אין שום ! אבל שום ! הבדל בין אם היא פורשת מהתפקיד או שאחרון התוכניתנים הזוטרים מחליף עבודה. לכולם יש תחליף.

אירועים קרובים