פרופ' יעקב פרנקל מונה ליו"ר דירקטוריון פלוס500

לפלוס500 - הנסחרת ברשימה הראשית (Market Main) של הבורסה לניירות ערך של לונדון ושנכללת במדד ה-250 FTSE - פלטפורמת מסחר בחוזי הפרשים (CFDs), וכעת החברה גם הכריזה שבכוונתה להתרחב אל תחום הפינטק הגלובלי

פרופ' יעקב פרנקל, יו"ר דירקטוריון פלוס500. צילום יח"צ

פלוס500 (Plus500) חברת הטכנולוגיה הישראלית, הנסחרת ברשימה הראשית (ה-Main Market) של הבורסה לניירות ערך של לונדון, הודיעה על מינויו של פרופ' יעקב פרנקל ליו"ר הדירקטוריון שלה, בכפוף לאישור אסיפת בעלי המניות, אשר צפויה להתכנס במהלך חודש מאי הקרוב. פרופ' פרנקל יחליף את יושבת ראש הדירקטוריון הנוכחית, פני ג'וד.

פרופ' פרנקל הוא כלכלן בעל שם עולמי, נגיד בנק ישראל בין השנים 1991-2000, בעל ניסיון של מעל ל-40 שנים בתחום המאקרו-כלכלה, במסגרתו הוביל וייעץ למוסדות פיננסיים בינלאומיים מהמובילים בעולם.

פרופ' פרנקל הינו יו"ר קבוצת השלושים (G-30), הוא יו"ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב, יו"ר הוועדה המייעצת הגלובלית של בנק ווליו בייס (Value Base), ויו"ר מועצת המנהלים של BCLI (ר"ת Brainstorm Cell Therapeutics Inc). פרופ' פרנקל כיהן עד לאחרונה כיו"ר ג'יי פי מורגן צ'ייס (JP Morgan Chase International), ובעברו היה היועץ הכלכלי הראשי ומנהל המחקר של קרן המטבע הבינלאומית. לפרופ' פרנקל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני ודוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת שיקגו, בה כיהן כפרופ' לכלכלה בינלאומית ועמד בראש הקתדרה על שם דיוויד רוקפלר.

תכניות להרחבת הפעילות ולהפיכה לקבוצת פינטק גלובלית

פלוס500 – אשר מפתחת פלטפורמה למסחר בחוזי הפרשים (CFDs) – הצהירה לאחרונה על חזון חדש ותכנית אסטרטגית, אשר כוללת את התפתחותה וצמיחתה של החברה בשנים הקרובות מחברת טכנולוגיה אשר ממוקדת במוצר אחד בלבד, CFD, לכדי קבוצת פינטק גלובלית, שתספק מגוון פתרונות ומוצרים פיננסיים.

דוד צרויה, מנכ"ל פלוס500 מסר: "אנו מתכבדים להודיע על מועמדותו של פרופ' יעקב פרנקל ליו"ר דירקטוריון החברה. לפרופ' פרנקל רקורד יוצא דופן ככלכלן בעל שם עולמי, עם ניסיון עשיר במסגרת תפקידיו הבכירים במוסדות פיננסיים בינלאומיים במגזר הפרטי והציבורי. הצטרפותו הינה צעד משמעותי המבטא אמון בדרכה של החברה, ואני בטוח כי הידע, הניסיון והמנהיגות שהוא מביא עימו יסייעו להגשמת חזון ההתרחבות שלנו אל עבר שווקים ומוצרים חדשים. אנו מאמינים שעם מינויו של פרופ' יעקב פרנקל ליו"ר דירקטוריון פלוס500, החברה תמשיך לבסס את מעמדה כחברה חדשנית ופורצת דרך בסקטור הטכנולוגי פיננסי. כמו כן, ברצוני לנצל הזדמנות זאת ולהודות לפני ג'וד, יו"ר הדירקטוריון היוצאת, ולאחל לה בהצלחה בהמשך דרכה".

פרופ' יעקב פרנקל, יו"ר דירקטוריון פלוס500 הנכנס, מסר: "אני מודה ל-פלוס500 על הבעת האמון וגאה בהזדמנות להתמנות לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של החברה. החזון המבטיח של החברה להנגיש לקהל הרחב באופן פשוט ואוניברסלי את ההזדמנויות הטמונות בשווקים הפיננסיים, יחד עם הטכנולוגיה המתקדמת והחדשנית פרי פיתוחה של החברה, יאפשרו ל-פלוס500  להרחיב את תחומי פעילותה ולהפוך לקבוצת פינטק גלובלית. אני מצפה להיכנס לתפקיד ולהוביל את הדירקטוריון המגוון והמוכשר של החברה, במטרה להבטיח כי פעילות החברה תמשיך להשיא ערך עבור בעלי המניות, העובדים, והשותפים העסקיים של החברה בעתיד".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים