שוב: פייסבוק הסירה הודעה של נתניהו והשעתה את הבוט שלו

נתניהו שלח הודעה שבה הוא מבקש מגולשים למסור מידע על בני 60 ומעלה שעדיין לא התחסנו, כדי שהוא "יוכל להתקשר אליהם" ● פייסבוק: מדובר במידע רפואי רגיש ● הליכוד: רצינו לעודד התחסנות ● פייסבוק השעתה את הבוט של נתניהו פעמיים נוספות - ב-2019

ראש הממשלה היוצא, בנימין נתניהו. צילום: רומן ינושבסקי, BigStock

פייסבוק הסירה היום (ב') הודעה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והשעתה את הצ'טבוט שלו למשך שבוע. זאת, לאחר שנתניהו – או, יותר נכון, הבוט שלו – פנה לגולשים באמצעות המסנג'ר וביקש מהם להשאיר פרטים של אנשים בני 60 ומעלה שטרם התחסנו – כדי שהוא יוכל "להתקשר אליהם ולשכנע אותם".

בהודעה נכתב כי "אם יש לך חברים או בני משפחה בני 60 או יותר שטרם התחסנו, אפשר לכתוב לי כאן בתגובה שם ומספר טלפון, ואולי אתקשר לשכנע אותם". אלא שפעולות מעין אלה נוגדות את מדיניות הפרטיות של פייסבוק ועל פי החברה מהווה שימוש אסור בפלטפורמה שלה, מאחר שמדובר במידע רפואי רגיש של אנשים ובהפרת הפרטיות.

מפייסבוק נמסר כי "בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו, איננו מאפשרים תוכן המשתף או מבקש מידע רפואי של אנשים. בעקבות הפרת הכללים הללו, הסרנו את הפוסט והשעינו זמנית את הצ'טבוט במסנג׳ר ששיתף את התוכן הזה".

בליכוד, לעומת זאת, טוענים כי ההודעה ששלח נתניהו היא חלק מהמאמץ הלאומי לחסן את האוכלוסייה מפני נגיף הקורונה. בתגובת המפלגה צוין כי "המטרה הייתה לעודד ישראלים מעל גיל 60 להתחסן כדי לשמור על חייהם, לאחר שראש הממשלה נתניהו הביא חיסונים לכל אזרח ישראלי. אנחנו קוראים לכולם ללכת להתחסן, כדי שנפתח את הכלכלה ונצא ראשונים בעולם מהקורונה".

ההשעיות הקודמות

זאת לא הפעם הראשונה שבה פייסבוק משעה את הצ'טבוט של נתניהו: בספטמבר 2019, לפני הבחירות השניות שנערכו בשנה זו, כחלק ממערכות הבחירות החוזרות ונשנות בשנתיים האחרונות, הוא הושעה למשך יממה, לאחר שהוא שלח הודעה לגולשים שהזהירה מ-"ממשלת שמאל שנשענת על הערבים, שרוצים להשמיד מסכנים את כולנו". לאחר מכן, במסגרת אותו קמפיין, הושעה הבוט של נתניהו עד לסופו, מאחר שהוא הפיץ סקרים – לכאורה בניגוד לחוק.

יש לציין שבמהלך מערכת הבחירות הראשונה ב-2019 פורסמה כתבה של העיתונאי רונן ברגמן בידיעות אחרונות ובניו-יורק טיימס, שלפיה יש בוטים שפועלים ברשתות החברתיות בשירותו של נתניהו ומהדהדים את מסריו. בליכוד הכחישו את הדברים ונתניהו ערך מסיבת עיתונאים, שבה טען שאותם "בוטים" הם אנשים אמיתיים -ואף העלה כמה כאלה על הבמה.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. יוסי

    פייסבוק הורסים את חופש הדיבור שיפסיקו לדבר על פרטיות

אירועים קרובים