תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » העובדים רוצים לעבוד מהבית – אך מתעלמים ממדיניות האבטחה הארגונית
יאיר שדה, סמנכ"ל מוצר ניהול מוצר בסייברארק. צילום: יח"צ

העובדים רוצים לעבוד מהבית – אך מתעלמים ממדיניות האבטחה הארגונית

על פי מחקר חדש של סייברארק, "הרגלי אבטחה גרועים מעלים תהיות לגבי עתיד העבודה מרחוק" ● "שני הצדדים – עובדים וארגונים – צריכים לקחת אחריות על האבטחה הארגוניות", אמר יאיר שדה, סמנכ"ל מוצר ניהול מוצר בענקית האבטחה הישראלית

מאת 28 בדצמבר 2020, 11:47 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אף שרוב העובדים, 95% מהם, מרגישים הרבה יותר פרודוקטיביים כשהם עובדים מהבית, ומעוניינים להמשיך לעבוד מרחוק גם כאשר ניתן יהיה לחזור בבטחה למשרדים – הרי ששני שלישים מהם, 67%, מתעלמים ממדיניות אבטחת המידע של הארגונים, כך עולה ממחקר חדש של סייברארק (CyberArk).

"פרקטיקות אבטחה גרועות עלולות לאלץ את החברות לשקול מחדש האם כדאי לאפשר את המודל הזה גם בטווח הרחוק", ציינו חוקרי ענקית האבטחה הישראלית. "המגיפה אילצה אותנו לנהל חלק גדול יותר מחיינו האישיים בסביבות וירטואליות", נכתב, "עובדים מרחוק נדרשים לענות לכמה אתגרים בניסיון לאזן בין עבודה לחיים אישיים". כך, 78% מהם הודו כי הם מתקשים בהתחברות למערכות ומשאבי החברה, וציינו כי עבורם – זהו המכשול הגדול ביותר.

45% מהעובדים מרחוק דיווחו שהפרעות של בני משפחה וחיות מחמד הן האתגר הגדול ביותר שמציבה העבודה מרחוק. במקום השני הם דירגו את האיזון בין העבודה לחיים האישיים, 43%, ולאחר מכן – את "תשישות הזום", 34%.

למרות האתגרים, עובדים גם מכירים ביתרונות הברורים של עבודה מרחוק, לרבות החיסכון בזמן הודות לביטול הצורך בנסיעות (32% מהם), היכולת לעשות סידורים בזמן העבודה (24%), וביצוע מטלות במשק הבית בין פגישות (23%).

בני המשפחה ואפילו החתול מפריעים. עבודה מהבית. צילום אילוסטרציה: BigStock

בני המשפחה ואפילו החתול מפריעים. עבודה מהבית. צילום אילוסטרציה: BigStock

האיזון בין אבטחה, פרודוקטיביות ונוחות

67% מהעובדים מרחוק הודו כי הם מחפשים דרכים לעקוף את מדיניות החברה, כדי להיות פרודוקטיביים יותר. "מעקפים כאלה", ציינו החוקרים, "יכולים להיות שליחת מסמכי עבודה לכתובות מייל פרטיות, שיתוף בסיסמאות, והתקנת יישומים לא בדוקים".

אך לפי המחקר, "הרגלי האבטחה הגרועים מרחיקים לכם הרבה מעבר לעקיפת מדיניות אחת או שתיים, וגם פעילויות הסברה וחינוך אינן מצליחות לשנות את ההתנהגויות האלו". כך, יותר ממחצית (54%) העובדים אמרו שקיבלו הכשרה ספציפית לגבי אבטחה בעבודה מרחוק. אולם, למרות זאת, 69% מהם אמרו שהם משתמשים בהתקנים של החברה למטרות אישיות; 57%  דיווחו שהם מאפשרים לבני משפחה להשתמש בהתקנים שקיבלו מהחברה לצורך פעילויות כגון לימודים, משחקים וקניות – גידול של 185% לעומת סקר דומה שנערך באביב; 82% מהם ציינו כי הם משתמשים בסיסמאות ישנות ששימשו אותם בעבר – גידול של 12% מאז האביב.

בעיות אבטחה של ארגונים בעבודה מרחוק. צילום אילוסטרציה: BigStock

בעיות אבטחה של ארגונים בעבודה מרחוק. צילום אילוסטרציה: BigStock

"המגיפה העולמית היא המבחן הגדול ביותר שנערך עד היום לעתיד העבודה המבוזרת. העובדים הוכיחו גמישות יוצאת דופן ויכולת התמודדות עם האתגרים, המתח והמכשולים המשמעותיים הכרוכים בשילוב חיי הבית והעבודה", אמר יאיר שדה, סמנכ"ל מוצר ניהול מוצר בסייברארק, "במקביל להסתגלות המתמשכת למודל התפעול החדש, שני הצדדים – עובדים וארגונים – צריכים לקחת אחריות על האבטחה הארגוניות. ארגונים חייבים לחזק כל הזמן את שיטות העבודה המומלצות וליישם כלים ומדיניות ידידותיים למשתמשים. העובדים, מצדם, צריכים להבין את המדיניות ולקבל אותה".

העובדים רוצים לעבוד מהבית – אך מתעלמים ממדיניות האבטחה הארגונית Reviewed by on . אף שרוב העובדים, 95% מהם, מרגישים הרבה יותר פרודוקטיביים כשהם עובדים מהבית, ומעוניינים להמשיך לעבוד מרחוק גם כאשר ניתן יהיה לחזור בבטחה למשרדים – הרי ששני שלישי אף שרוב העובדים, 95% מהם, מרגישים הרבה יותר פרודוקטיביים כשהם עובדים מהבית, ומעוניינים להמשיך לעבוד מרחוק גם כאשר ניתן יהיה לחזור בבטחה למשרדים – הרי ששני שלישי Rating: 0

הגיבו