תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » השבוע זה מתחיל: מיקרוסופט עוברת לקמפוס החדש בהרצליה
קמפוס מיקרוסופט החדש בהרצליה. צילום: עמית גרון

השבוע זה מתחיל: מיקרוסופט עוברת לקמפוס החדש בהרצליה

בקמפוס, הידידותי לסביבה, מאחדת הענקית את הפעילויות של מרכז המו"פ מהרצליה ושל מיקרוסופט ישראל ששכנה ברעננה תחת קורת גג אחת ● המתחם החדש ישמש אלפי עובדים והיקפו מוערך במאות מיליוני שקלים

מאת 22 בנובמבר 2020, 14:11 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אלפים מעובדי מיקרוסופט (Microsoft) בארץ יעברו לקמפוס חדש בהרצליה, שיאחד את מיקרוסופט ישראל, שישבה עד כה ברעננה, ואת מרכז המחקר והפיתוח בהרצליה. מדובר בהשקעה אסטרטגית של מיקרוסופט העולמית בשוק המקומי, ובהבעת אמון של החברה בכלכלה המקומית ובטאלנט הישראלי. היקף הפרויקט מוערך במאות מיליוני שקלים. המעבר יתחיל השבוע, ויבוצע בהדרגה.

הבשורה על הקמפוס המתוכנן הגיעה כבר ב-2017, אבל כעת ההכרזה על המעבר סופית. הודעה זו מגיעה לאחר שבתחילת השנה הודיעה מיקרוסופט על הקמת מרכז דטה סנטר חדש בישראל. הקמפוס החדש כולל מרכז חדשנות להדגמת טכנולוגיות החברה ללקוחות ושותפים, מרכז למפגשי לקוחות ומעבדות מתקדמות לאנשי הפיתוח.

קמפוס מיקרוסופט החדש בהרצליה. צילום: עמית גרון

קמפוס מיקרוסופט החדש בהרצליה. צילום: עמית גרון

קיימות, נגישות וחדשנות על הפרק

המבנה החדש הוא בניין המשרדים הראשון בישראל שזוכה לתקן LEED V4 GOLD פנים וחוץ – דירוג בינלאומי להסמכת מבנים כבני קיימא וסביבתיים. המבנה חולש על פני שטח של כ-46 אלף מ"ר, הכולל שלושה וחצי דונם גינה ושמונה דונם שטח פתוח. תכנון הבניין נועד לקדם חדשנות, קיימות, נגישות, גיוון והכלה ו-Wellbeing של העובדים.

במתחם שולבו טכנולוגיות אקולוגיות ישראליות כמו WaterGen לייצור מים מהלחות באוויר, Wint עם 32 נקודות בדיקה ובקרה לזיהוי נזילות מים, Green-Wall המהווה פלטפורמת גידול צמחייה, ו-enVerid – פטנט לפילטור אוויר הבניין שחוסך אנרגיה. בקמפוס מותקנים כ-800 מ"ר של תאים פוטו-וולטאים שיספקו חשמל לבניין.

עובדי מיקרוסופט ועיריית הרצליה החליטו להוקיר שני מדענים דגולים, וקראו לרחובות שבהם שוכן הקמפוס, על שמם: רחוב עדה לאבלייס, על שם המתכנתת הראשונה בהיסטוריה, ורחוב אלן טיורינג, המדען הנודע אשר הניח את היסודות למחשב המודרני. 

בקמפוס החדש יופעל הגראג' – מעבדת חדשנות שמעודדת יצירתיות בתחומים של אבטחת מידע, מציאות רבודה ובינה מלאכותית. המעבדה כוללת מתחם הפתוח לכל עובדי החברה, ובו ציוד טכנולוגי מתקדם, שמאפשר לעובדים ליצור אבות-טיפוס למיזמים חדשים וליצירה טכנולוגית. בנוסף, הבניין יכיל מרכז הדגמות של מיקרוסופט, המאפשר ללקוחות ולשותפים לחוות ולהתרשם מהטכנולוגיות החדשניות ביותר. קרן ההשקעות הבינלאומית של מיקרוסופט, M12, תמוקם אף היא בקמפוס.

דן אנד ברדסטריט: החברה שהכי טוב לעבוד בה בישראל

פנים הקמפוס החדש של מיקרוסופט בהרצליה. צילום: עמית גרון

פנים הקמפוס החדש של מיקרוסופט בהרצליה. צילום: עמית גרון

על פי הדירוג השנתי של דן אנד ברדסטריט שפורסם בחודש שעבר, מיקרוסופט היא חברת ההיי-טק שהכי טוב לעבוד בה בישראל.

בהתאמה, גם המחשבה על נגישות והכלה באה לידי ביטוי בכל מימד בקמפוס: חניות מונגשות, דלתות אוטומטית בלובי הראשי, קבלה מונגשת "Sit-Stand" שמתאימה לאוכלוסיות בגבהים שונים ולכיסאות גלגלים, שילוב פסי סימון ללקויי ראייה ומכשירים מגבירי שמע בעמדות השירות.

המטבחים כוללים דלפקים וכיורים מונמכים ואזורי ישיבה מונגשים. לטובת לקויי ראייה, השילוט כולל ניגודיות ברורה ושילוב כתב ברייל. בחדרי הדרכה ואירועים שולבו אמצעי הגברת שמע ללקויי שמיעה, ולטובת העובדים יעמדו חדרי תפילה לדתות שונות. עובדי היחידות התומכות בקמפוס הם מאוכלוסייה מגוונת, המשתלבים בעבודה בהתאם ליכולותיהם הפיזיות והקוגניטיביות. בקמפוס חדרי שירותים א-מגדריים לצד שירותי גברים ונשים.

בנוסף, עמדות העבודה בבניין מחולקות ל"שכונות", במטרה לחזק את עבודת הצוות ולייצר לעובדים מפגשים עם אנשים מצוותים שונים. אור טבעי, צמחיה וריהוט ארגונומי משולבים במרחבים הפנימיים של הבניין.

בבניין חדרי משחק, חדרי הנקה, מרפסות שונות שניתן לעבוד בהן, מגרש כדורסל וכדורעף, חדר יוגה, חדר כושר בשטח אלף מ"ר, חדרי מוזיקה וגינת כלבים.

לרשות העובדים עומדים שירותי דואר, כביסה, חנויות נוחות ועוד. קבוצת Feed Your Mind (חיים כהן וטעם וצבע) אחראית להסעדה בשישה מתחמי האוכל ושני בתי הקפה, שנותנים מענה לגיוון קולינרי בריא.

לרשות העובדים עומדים אופניים רגילים או מתקפלים לטובת נסיעה הביתה ולעבודה. חניית אופניים מיוחדת כוללת אפשרות הטענה חשמלית, ובחניון הקמפוס ניתנת העדפה לרכבי שיתופיים ורכבים חשמליים.

הקמפוס תוכנן על ידי ישר אדריכלים ונבנה על ידי תדהר, ופנים הבניין עוצב על ידי ורד גינדי אדריכלים ועמי שמלצמן. יצירות האמנות במתחם נרכשו מאמנים ישראלים על ידי גלריית גורדון שניהלה את האוצרות, ובמקום הוצב מיצג ייחודי של המעצב רון ארד.

"חוויה חדשה לכלל עובדי מיקרוסופט בישראל"

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח: "הקמת הקמפוס החדשני בהרצליה מהווה השקעה ארוכת טווח של החברה בשוק הישראלי. הבאנו לידי ביטוי בקמפוס את אג'נדת הקיימות של מיקרוסופט בכל פן תכנוני ועיצובי. בנינו את המקום במחשבה הוליסטית על חוויית העובדים, והוא נועד לענות על כל צורך שלהם במהלך יום העבודה. החל מתחבורה נוחה, דרך נגישות ושילוב אוכלוסיות מגוונות, ועד ל-wellbeing בתחום המזון, הבריאות והפנאי. לצד הקמפוס, ימשיכו לפעול ולהתרחב מרכזי הפיתוח שלנו בחיפה, נצרת ותל-אביב על מנת להעצים את הנגישות לכלל העובדים ברחבי ישראל".

רונית אטד, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל: "המעבר לקמפוס מביא איתו חוויה חדשה לכלל עובדי מיקרוסופט בישראל, ואני שמחה על האיחוד האישי והמקצועי, שיפרה אותנו וימקסם את השירות שאנו נותנים ללקוחותינו ולשותפינו. הקמפוס הינו מרכז טכנולוגי חדשני, שיאפשר לנו להציע ללקוחותינו ולשותפינו את הפתרונות הטובים והמתקדמים, שיובילו אותם להצלחה ועצמאות דיגיטלית. הוא מהווה צעד נוסף בהעמקת הקשר האסטרטגי והמחויבות של מיקרוסופט עם השוק הישראלי. בנוסף, אנו נערכים להשקת ה-Cloud Datacenter Region בישראל, שמתוכננת ל-2021, שיתמוך בעבודתנו עם ארגונים המעוניינים להאיץ תהליכי חדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית תוך מינוף הדטה שלהם".

השבוע זה מתחיל: מיקרוסופט עוברת לקמפוס החדש בהרצליה Reviewed by on . אלפים מעובדי מיקרוסופט (Microsoft) בארץ יעברו לקמפוס חדש בהרצליה, שיאחד את מיקרוסופט ישראל, שישבה עד כה ברעננה, ואת מרכז המחקר והפיתוח בהרצליה. מדובר בהשקעה אסט אלפים מעובדי מיקרוסופט (Microsoft) בארץ יעברו לקמפוס חדש בהרצליה, שיאחד את מיקרוסופט ישראל, שישבה עד כה ברעננה, ואת מרכז המחקר והפיתוח בהרצליה. מדובר בהשקעה אסט Rating: 0

הגיבו