"אולי התקופה הכי מטלטלת שרבים מאיתנו יחוו בהיסטוריה האנושית"

כך תיאר פט גלסינגר, מנכ''ל VMware, את אירועי 2020 בדברו בכנס Dell Technologies World Digital Experience 2020 ● לטענתו, "יש לנו הזדמנות נדירה לענות על חוסר השוויון השיטתי שהרחיב את הפער בין העשירים לעניים במשך דורות"

פט גלזינגר, מנכ''ל VMware. צילום: פלי הנמר

"אירועי שנת 2020 היו אולי התקופה הכי מטלטלת שרבים מאיתנו יחוו בהיסטוריה האנושית. זהו שינוי דרמטי מהאופן שבו אנו עובדים, לומדים ותופשים את החברה שלנו. באופן בסיסי, זה שינה כל דבר שקשור לחוויה האנושית תוך זמן קצר", כך אמר פט גלסינגר, מנכ"ל VMware.

גלסינגר דיבר בכנס Dell Technologies World Digital Experience 2020 שהסתיים בסוף השבוע האחרון. לדבריו, "במהלך ההיסטוריה, מגיפות היו סוג של פרדוקס. מצד אחד, הן התאפיינו בכאב, הפיכה והפרעה. מצד שני הן הובילו שוב ושוב לשינויים מבניים מאסיביים – לעיתים קרובות בדרכים שהועילו לרבים לעומת המעטים שהיו בעלי פריבילגיות קודם לכן. ברור מאד שמעוטי היכולת הם אלו שסובלים מההשלכות הקשות ביותר של התקופה הזו, ועדיין, יש לנו הזדמנות נדירה לענות על חוסר השוויון השיטתי שהרחיב את הפער בין העשירים לעניים במשך דורות. למעשה, אם נסתכל אחורה על תקופת מגיפת השפעת של 1918, כמעט כל היבט של הרפואה המודרנית התפתח מתקופה זו. באופן יוצא מהכלל, רוב הביולוגיה, הכימיה והתפישה של מערכות הרפואה המודרניות התפתחו מהתקופה הנוראית הזו בהיסטוריה האנושית. ועדיין, אנו רואים את היתרונות שלה בצורה בסיסית ודרמטית עד ימינו".

"נראה שינויים משמעותיים ועקביים שישפרו את האנושות"

"אני בטוח", אמר, "שכשנביט אחורה על משבר הקורונה בעוד עשור או שניים, נראה שינויים משמעותיים ועקביים שישפרו את האנושות. לא נחזור לעולם למצב שהיה קודם לכן. 'נדחפנו' לבצע שינויים, הסתמכנו על התשתית הדיגיטלית כפי שלא עשינו זאת מעולם קודם לכן. אנו משנים את הצורה שבה אנו עובדים ומהיכן אנו עובדים, וגם את האופן שבו אנו מטפלים בחולים. אנו משנים את הצורה שבה אנו מלמדים, את הצורה שבה אנו מתקשרים וחיים בחברה. לא, איננו הולכים לחזור אחורה. אנחנו הולכים קדימה, ובעוד אנו הולכים קדימה, אולי נאבד חלק מהדברים. אבל אנחנו גם הולכים להרוויח כמה דברים חדשים, כי נשפר דברים בעקבות המגיפה".

"ישנם שינויים שהם כאן כדי להישאר", ציין גלסינגר, "דברים כמו רוחב פס לכל קהילה, לכל אזור כפרי ולכל ילד, מאפשרים לנו לספק חינוך לכל אחד ואחת על כדור הארץ בצורה יותר יעילה מאי פעם. תקופות כמו זו מאפשרות לנו לנקוט בצעדים מבניים שיגרמו לפערים להתמוטט. התזוזה בחינוך לא תחזיר אותנו לגישת העבר. אנו הולכים לשבור מחסומים של רגולציה של בריאות ולאמץ גם את הרפואה מרחוק. מדיניות חדשה במקומות העבודה תאפשר לנו לאמץ כוח עבודה מגוון יותר מאי פעם. אנו צריכים להתחיל את תהליך הגיוס של העובדים ולהגיע לקהילות חדשות ברחבי העולם. כלים חדשים לכוח עבודה מגוון הופכים לחלק מהאופן שבו אנו עובדים כל יום. שינויים אלו מתקבעים במהירות בחברה. אנו צריכים ממשלות ומדיניות שיתמכו בהם. שינויים אלו יהפכו לחלק מעתיד קבוע וטוב יותר עבור כולנו".

"העולם מסתמך כעת על התשתית הדיגיטלית יותר מאי פעם", הסביר גלסינגר, "התפקיד שאנו, כטכנולוגים, ממלאים עבור כדור הארץ הפך לקריטי עבור כל היבט של החיים: כל אספקה ביתית של מצרכים, או ארוחה, כל כיתה שלומדת, כל דקה שאנו עובדים מרחוק וכל ביקור של רפואה מרחוק. אנו כעת במשימה קריטית עבור החברה, עבור הכוכב שלנו. התפקיד של הטכנולוגים לא היה אף פעם כה מוערך, וגם קריטי יותר להתקדמות של האנושות. זה היום שלנו. אם אתם בתחום הטכנולוגיה, זוהי ההזדמנות הגדולה ביותר בקריירה שלכם".

"אם נאמר זאת בצורה פשוטה", סיכם גלסינגר, "השינוי המתמשך של תקופה זו הוא השינוי הדיגיטלי. בכמה שבועות קצרים, השגנו מה שהיה לוקח עשורים שלמים קודם לכן. לא רק לעסקים, אלא לכל החברה, לכל האנושות. אנו באמת עומדים לקפוץ קדימה כתוצאה ממגיפה כואבת, שתיצור התקדמות עקבית עבור כולנו".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים