תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » Team8 תבנה חברות פינטק בשיתוף רקפת רוסק-עמינח ורונן אסיא
חוברים ל-Team8. מימין: רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק-עמינח ויובל טל. צילום: רון קדמי

Team8 תבנה חברות פינטק בשיתוף רקפת רוסק-עמינח ורונן אסיא

רוסק-עמינח, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, ואסיא, ממייסדי אי-טורו, חוברים להקמת Team8 Finance ● התוכנית החדשה תתמקד בחברות שיפתחו פתרונות לארגונים ולטרנספורמציה דיגיטלית בעולם הפיננסי

מאת 15 בספטמבר 2020, 13:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

Team8 מתרחבת לעולם הפינטק, ההולך ומתפתח, ומקימה פלטפורמה לבניית סטארט-אפים בתחום. לצורך כך היא חברה לבכירים בעולם הפיננסי, הן מהצד המסורתי והן מהצד החדשני יותר שלו, בהם רקפת רוסק-עמינח, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, ורונן אסיא, ממייסדי אי-טורו, שהפכה באחרונה לחד קרן. יחד אתם יטלו חלק ביוזמה יובל טל, מייסד פיוניר – אף היא חד קרן, וגליה באר-גבל, שכיהנה כראשת תחום הפיתוח העסקי בפייפאל במזרח אירופה, אפריקה וישראל.

במסגרת התוכנית החדשה, שנקראת Team8 Fintech, תסייע הקבוצה ליזמים להקים את הסטארט-אפים שלהם בעולם הפינטק, שאותם הם מייעדים להיות גלובליים. החברות הצעירות יוכלו להסתייע לצורך כך בניסיון העשיר של צוות האקסלרטור בתחומי הבנקאות הקמעונאית, האשראי, התשלומים, האי קומרס, המסחר הבינלאומי, שוקי ההון וההשקעות, וכן בניסיון של Team8 בהקמת חברות.

החברות שבהן תתמקד התוכנית הן כאלה המיועדות לעולם הארגון לארגון, בין אם ללקוח שלהן יש צרכן סופי ובין אם לאו – כלומר, ל-B2B2C ול-B2B. ב-Team8 לא מעוניינים בחברות שפונות ישירות לצרכן הסופי. לחברות החדשות צריך להיות ערך לפחות לקבוצה אחת בעולם הפיננסים, מבין הקבוצות הבאות: בנקים ושחקנים מסורתיים אחרים, במטרה להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם; חברות פינטק מבוססות, במטרה לאפשר להן להגדיל את היצע השירותים הפיננסיים ולשדרג את המודלים העסקיים; וגופים גדולים שאינם פיננסיים במהותם, אבל כאלה שיש ברשותם בסיס לקוחות רחב, שביכולתם להציע לו שירותים פיננסיים במקום הנכון ובזמן הנכון.

Team8 החלה כקבוצת חברות בעולם הסייבר, אולם בהמשך התפתחה גם לפלטפורמה להקמת חברות בתחומים אחרים. לפני הזרוע הפיננסית, היא השיקה את Team8 Enterprise, שמקימה חברות סייבר, דטה וטכנולוגיה לארגונים, ו-Team8 Capital, שמשקיעה בחברות קיימות בשלבי סיד, A ו-B בכלל תחומי ההתמחות של הקבוצה. בין יתר החברות שבהן היא השקיעה נמצאות סיגנייה, שנמכרה לטמסק ב-250 מיליון דולר, וקלארוטי, שגייסה יותר מ-100 מיליון דולר, וכן אילוסיב נטוורקס, הייסולייט, פורטשיפט, דואליטי ו-Curv. על המשקיעים בקבוצה נמנות חברות מתחומים שונים, בהן מיקרוסופט, וולמארט וברקליס.

ב-Team8 אומרים כי יכולת בניית החברות המוכחת שלה "תאפשר התמודדות אופטימלית עם המורכבות האדירה הקיימת בבניית חברות בכלל ובתחום הפיננסים מוטה הרגולציה בפרט. טכנולוגיות לעולם הפיננסי דורשות מומחיות גבוהה גם בתחומי הסייבר, הדטה, הבינה המלאכותית ופרטיות המידע, ואלה הם אזורי הליבה של הקבוצה בשבע השנים האחרונות".

"הטכנולוגיה – הזדמנות לשינוי העולם הפיננסי"

רוסק עמינח אמרה כי "כמי שמכירה היטב את האתגרים והמורכבויות ביצירת חדשנות בתוך ארגונים גדולים, אני מעוניינת לסייע לבנות חברות מהסוג שהייתי רוצה לשתף עמן פעולה בתפקידי הקודם, כמנכ"לית בנק. אני מזהה הזדמנויות גדולות במינוף טכנולוגיות לטובת שינוי משמעותי בעולם השירותים הפיננסיים, התייעלות ושיפור חוויית הלקוח".

לדברי נדב צפריר, ממייסדי Team8, "הבסיס לצמיחתם של שירותים פיננסיים הינו אמון, ובעולם הדיגיטלי הוא נשען בראש ובראשונה על אבטחת מידע, ניהול סיכון הסייבר ופרטיות המידע של צרכנים – ואלה הם הלחם והחמאה שלנו. נדיר לראות בתחום הזה כישרונות כל כך גדולים בתחומים שונים, שחוברים יחדיו ליצירת תמונה הגדולה מסך חלקיה. המצוינות, הניסיון והמומחיות שמתמזגים כאן יביאו לבניית חברות פינטק שישנו את פני התעשייה. זוהי עוד נקודת דרך חשובה בהרחבת מודל הקמת החברות וההשקעות של Team8 והפיכתה לקבוצה מולטי דיסיפלנרית בתחומי הסייבר, הדטה והפינטק".

Team8 תבנה חברות פינטק בשיתוף רקפת רוסק-עמינח ורונן אסיא Reviewed by on . Team8 מתרחבת לעולם הפינטק, ההולך ומתפתח, ומקימה פלטפורמה לבניית סטארט-אפים בתחום. לצורך כך היא חברה לבכירים בעולם הפיננסי, הן מהצד המסורתי והן מהצד החדשני יותר Team8 מתרחבת לעולם הפינטק, ההולך ומתפתח, ומקימה פלטפורמה לבניית סטארט-אפים בתחום. לצורך כך היא חברה לבכירים בעולם הפיננסי, הן מהצד המסורתי והן מהצד החדשני יותר Rating: 0

הגיבו