תוצאות עסקיות בזק: ירידה חד-ספרתית בהכנסות אך מעבר לרווח

קבוצת בזק פרסמה את התוצאות העסקיות לרבעון השני, עם ירידה של 3.1% בהכנסות, ל-2.16 מיליארד שקל, אך אם רווח נקי של 270 מיליון שקל

בזק

קבוצת בזק פרסמה את התוצאות העסקיות לרבעון השני של השנה, עם ירידה חד-ספרתי בהכנסות אך מעבר לרווח, וזאת משום ירידה חדה בהוצאות הכלליות.

בשלושת חודשי הרבעון ההוצאות הכלליות קטנו ב-29.12%, ל-1.64 מיליארד שקל – ירידה של 675 מיליון שקל. ההכנסות ירדו ב-69 מיליון שקל בלבד, ל-2.16 מיליארד שקל.

הירידה בהוצאות שיפרה את הרווחיות – הרווח התפעולי הסתכם ב-512 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 94 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, ואילו הרווח הנקי הסתכם ב-270 מיליון שקל, לעומת הפסד נקי ענק של 1.57 מיליארד שקל, ברבעון המקביל אשתקד.

ה-EBIDTA קפץ ב-154.4%, ל-977 מיליון. EBIDTA שולי של 45.3%, לעומת 17.3% ברבעון המקביל אשתקד.

"קבוצת בזק חיזקה את יציבותה, זאת על אף מגיפת הקורונה"

דוד גרנות, יו"ר הדירקטוריון הזמני של בזק. צילום: עופר חן

דוד גרנות, יו"ר הדירקטוריון הזמני של בזק. צילום: עופר חן

דוד גרנות, יו"ר הדירקטוריון הזמני של בזק, "ברבעון השני של השנה הצליחה קבוצת בזק, באמצעות עבודה שיטתית של התייעלות ובמקביל פיתוח מקורות ההכנסה, לייצר תוצאות כספיות חזקות. קבוצת בזק חיזקה את יציבותה, זאת על אף מגיפת הקורונה שיצרה אי-וודאות גדולה ואתגר בצד ההכנסות. בבזק קווי אנו רואים בפעם הראשונה מזה שנתיים עלייה בהכנסות, יחד עם גידול בכמות מנויי האינטרנט. לצד זאת, החברות הבנות רושמות צמיחה במנויים וגידול משמעותי ברווחיות המצרפית שלהן. פלאפון היתה הראשונה בישראל להכריז על השקת רשת דור 5, לאחר שפרסה בחודשים האחרונים אנטנות בכל רחבי הארץ, זאת לצד התקדמות משמעותית במתווה הסיבים האופטיים, המקרבת את בזק קווי לקראת השקת התשתית החדשה. כל אלו מציבים את הקבוצה בעמדת זינוק מצויינת לקראת אתגרי השוק העתידיים, תוך שמירה על היתרון הטכנולוגי והשירותי של החברות בקבוצה".  

 

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים