תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » מחקר: שוק הענן חסין מפני נגיף הקורונה
הקורונה לא נוגעת בו. שוק הענן. אילוסטרציה: BigStock

מחקר: שוק הענן חסין מפני נגיף הקורונה

ההוצאות העולמיות על תשתיות ענן ופלטפורמה כשירות ברבעון השני של השנה עברו את 30 מיליארד הדולר, לפי סינרג'י ● חברת המחקר צופה שהשנה יצמח התחום בהרבה יותר מ-30% ● הדו"ח: "הנתונים מעלים תמונה לפיה כאילו לא נפוצה מגיפת קורונה בעולם"

מאת 4 באוגוסט 2020, 11:22 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בניגוד לענפים שנגיף הקורונה הביא בהם לטלטלות, הרי שמסתבר כי שוק מחשוב הענן חסין מפני נגיף הקורונה. חברת המחקר סינרג'י (Synergy Research) ניתחה את התוצאות הכספיות של ענקיות הענן, ומהניתוח עולה כי התחום עמד ברבעון השני השנה על יותר מ-30 מיליארד דולרים.

שלוש ספקיות הענק הגדולות בענן המשיכו לשמור על פער ניכר לעומת שאר השחקניות בשוק. AWS ממשיכה להוביל ומחזיקה בכשליש מהשוק, מיקרוסופט (Microsoft) שמרה על נתח של 18% מהשוק, ואילו גוגל (Google Cloud) הגדילה את אחיזתה ל-9% מהשוק.

גם שאר שחקניות הענן נותרו באותו סדר: עליבאבא (Alibaba) עם 6%; יבמ (IBM) עם 5%; סיילספורס (Salesforce) עם נתח שוק של 3%; טנסנט (Tencent) ואורקל (Oracle) – כל אחת עם 2%. במצטבר, שמונה החברות המובילות בשוק מחשוב הענן אוחזות ב-77% ממנו.

"המגיפה סייעה להדגיש כמה מהיתרונות העיקריים של הענן הציבורי"

מחשוב הענן הוכיח עצמו כחסין מפני המשבר הכלכלי שהביא המשבר הבריאותי, בשל עובדת היות הענן גמיש, וככזה, הוא מסייע לארגונים להתמודד עם אתגרים תפעוליים וכלכליים שהביא המשבר. "אם בכלל, המגיפה סייעה להדגיש כמה מהיתרונות העיקריים של הענן הציבורי", אמר ג'ון דינסדייל, האנליסט הראשי של סינרג'י.

הוא הסביר כי היתרונות הללו – גמישות, יכולת הסתגלות, מהירות, עלויות משתנות – כל אלה מאפשרים דרכים חדשות לנהל עסקים מחד, ומאידך לפעול בלא להגיע לחצר הבית ולטפל באתר המחשוב. "מדובר בנושאים קריטיים עבור ארגונים המעוניינים למתן את השיבושים הנגרמים כתוצאה מההנחיות לעבודה מהבית, ביקוש בלתי צפוי ותקציבים מקוצצים", ציינו החוקרים. לדברי דינסדייל, "בזמן שהמגיפה 'נושכת' והחברות צריכות להסתגל במהירות לשינויים ולהשתנות, כל היתרונות הללו מהווים משקל עוד יותר גדול".

ברבעון שעבר חברת המחקר העריכה כי "המגיפה תהיה בעלת השפעה חיובית קלה" על מכירות הענן, וכעת הרבעון השני אישש את התחזית: קצב הצמיחה ירד מעט מהרבעון הראשון, מ-37% ברבעון הראשון ל-33%.

"הצמיחה המצטברת רק ממשיכה להיות גדולה יותר". סינרג'י

"הצמיחה המצטברת רק ממשיכה להיות גדולה יותר". סינרג'י

"קצב הצמיחה נמצא כעת במגמת ירידה, כפי שצריך להיות בשוק כה מסיבי, אבל במונחים דולריים מוחלטים, הצמיחה המצטברת רק ממשיכה להיות גדולה יותר", אמר דינסדייל.

המכירות העולמיות ברבעון השני, של שירותי הענן הציבורי ואירוח בענן פרטי, עמדו על 30.5 מיליארד דולרים. זהו גידול של 7.5 מיליארד דולרים יותר מאשר ברבעון המקביל בשנה שעברה. במהלך תריסר החודשים האחרונים, היקף המכירות של תחום הענן עמד על 111 מיליארד דולרים.

החוקרים ציינו כי ספקיות הענן הסיניות מותירות חותם גדול על הענף. כך, עליבאבא, טנסנט, באידו (Baidu) ויריבות קטנות יותר מסין הביאו ל-12% מהמכירות העולמיות.

הניתוח מתייחס לתשתיות כשירות, IaaS, פלטפורמה כשירות, PaaS, ועננים פרטיים באירוח. רק רכיבים אלה בענן הציבורי – משמע בלא תוכנה כשירות, SaaS – הופכים את חמש הספקיות המובילות לעוד יותר דומיננטיות, אשר שולטות ביותר מ-80% מהשוק העולמי.

"הנתונים מעלים תמונה לפיה כמעט וכאילו לא נפוצה מגיפת קורונה ברחבי העולם", נכתב בדו"ח סינרג'י. החברה צופה כי הצמיחה תעמוד השנה על הרבה יותר מ-30%.

מחקר: שוק הענן חסין מפני נגיף הקורונה Reviewed by on . בניגוד לענפים שנגיף הקורונה הביא בהם לטלטלות, הרי שמסתבר כי שוק מחשוב הענן חסין מפני נגיף הקורונה. חברת המחקר סינרג'י (Synergy Research) ניתחה את התוצאות הכספיו בניגוד לענפים שנגיף הקורונה הביא בהם לטלטלות, הרי שמסתבר כי שוק מחשוב הענן חסין מפני נגיף הקורונה. חברת המחקר סינרג'י (Synergy Research) ניתחה את התוצאות הכספיו Rating: 0

הגיבו