תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » בגלל פיגור בייצור: אינטל מפטרת את קצין ההנדסה הראשי שלה
רה-ארגון באינטל. צילום: BigStock

בגלל פיגור בייצור: אינטל מפטרת את קצין ההנדסה הראשי שלה

מורטי רנדושינטלה, שהגיע מקוואלקום ב-2015, היה נשיא הקבוצה הרחבה לפני הרי-ארגון בשלהי 2018, ונתפש בעיניי רבים כמספר שתיים, אחרי המנכ"ל סוואן ● ההדחה נובעת מהלחץ באינטל לאחר שבאחרונה איבדה עשרות מיליארדי דולרים משוויה

מאת 28 ביולי 2020, 14:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינטל (Intel) הודיעה אתמול (ב') על ארגון-מחדש שבמסגרתו יעזוב קצין ההנדסה הראשי, מורטי רנדושינטלה, את שורותיה, ואילו ד"ר אן קלרה הוותיקה תוביל כעת את העבודה על מעבדי 7 ננו-מטר ו-5 ננו-מטר. בין היתר מינתה החברה עוד מנהיגים חדשים בארגוני מפתח טכנולוגיים שלה, וכולם ידווחו ישירות למנכ"לה, בוב סוואן.

הסיבה המרכזית לפיטוריו של רנדושינטלה – שהגיע אל החברה מקוואלקום (Qualcomm) בשנת 2015, היה נשיא הקבוצה הרחבה לפני הרי-ארגון בשלהי 2018, ונתפש בעיניי רבים לאחריו כמספר שתיים, אחרי המנכ"ל בוב סוואן – היא הפיגור בייצור מעבדי הדור הבא שלה, שנחשף באחרונה, כמו גם הפסד דרמטי בשווי השוק של אינטל.

המצב העגום נחשף בהודעתה של החברה מסוף השבוע, כי היא דוחה בשנה את השקת מעבדי ה-7 ננו-מטר שלה – ל-2022. זאת, לאחר דחיות של שנים בהבאת הדור הנוכחי של המעבדים שלה לשווקים. ההצהרה הראשונה שלה הייתה שמעבדים שייוצרו ב-7 ננו-מטר יצאו לשוק ב-2019. כעת היא מדברת על שלוש שנים מאוחר יותר. השוק הגיב להודעת החברה בחריפות ושער המניה בוול-סטריט צלל מה שהביא לירידת שווי המוערכת בעשרות מיליארדי דולרים.

שינוי הכיוון באינטל – ככל הנראה מחויב המציאות

עקב התפתחויות הללו, המנכ"ל סוואן הודיע אתמול כי הוא סוגר את קבוצת הטכנולוגיה, ארכיטקטורת המערכות וקבוצת הלקוחות (TSCG), המחולקת כעת לחמישה ישויות. סוואן בישר כי מנהלי האגפים יגיבו אליו באופן ישיר ולא לרנדושינטלה, שעוזב את החברה.

שינוי הכיוון של אינטל היה ככל הנראה מחויב המציאות, ורנדושינטלה הוא אפוא אחד ה"ראשים" שנערפים בעקבות הכישלונות של השנים האחרונות. עזיבתו תיכנס לתוקף החל מה-3 באוגוסט. השינוי הזה שם את סוואן כאחראי הישיר על בעיות חדשות, אם חלילה יבואו.

לפי התקשורת העולמית, ד"ר קלר, מי שהייתה אחראית על חטיבת הייצור והתפעול בחברה מזה זמן רב, מתוגמלת כעת על עבודתה במהלך משבר הקורונה, ועל כך ששמרה על המשכיות האספקה ועמדה מאחורי עליית מעבדי ה-10 ננו-מטר. בפועל היא תופסת את מקומו של ה-CTO הנוכחי, מייק מייברי, שהיה אמור לפרוש בסוף השנה, לאחר 36 שנות שירות בחברה. מייברי, לפי ההודעה, יסייע לה בשלבי המעבר לתפקיד, כשעליה להתמקד מעל לכל בפתרון הבעיות בפיתוח ה-7 ננו-מטר שמתקרב לשלב התכנון הסופי שלו ואמור להיות מוכן, כאמור, בתוך שנה, ואז להבטיח מעבר טוב למעבדי 5 ננו-מטר.

בגלל פיגור בייצור: אינטל מפטרת את קצין ההנדסה הראשי שלה Reviewed by on . אינטל (Intel) הודיעה אתמול (ב') על ארגון-מחדש שבמסגרתו יעזוב קצין ההנדסה הראשי, מורטי רנדושינטלה, את שורותיה, ואילו ד"ר אן קלרה הוותיקה תוביל כעת את העבודה על מ אינטל (Intel) הודיעה אתמול (ב') על ארגון-מחדש שבמסגרתו יעזוב קצין ההנדסה הראשי, מורטי רנדושינטלה, את שורותיה, ואילו ד"ר אן קלרה הוותיקה תוביל כעת את העבודה על מ Rating: 0

הגיבו