איראן: "שומרים לעצמנו את הזכות להגיב למתקפות סייבר"

דובר משרד החוץ האיראני אמר כי "המדינה חווה אלפי מתקפות סייבר, על בסיס יומיומי... מתקפות שהשיקו ממשלות ומשטרים זרים"

כנות איראנית?

איראן שומרת לעצמה את הזכות להגיב בסייבר, או "בכל אמצעי או מימד אחר", בשל המתקפות הרבות שהיא חווה, כך אמר סעיד עבאס מוסאווי, דובר משרד החוץ של הרפובליקה האיסלאמית.

במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ה') בטהרן, אמר מוסאווי כי מדובר ב-"אלפי התקפות סייבר מכוונות כנגד התשתיות במדינה, זה נעשה על בסיס יומיומי, וזה לא דבר חדש. מרבית ההתקפות הללו נהדפות על ידי מערכות ההגנה שלנו וצוותי התגובה לאירועי סייבר – מבלי שהדבר ישפיע".

בחודשים האחרונים, אמר דובר משרד החוץ, "הושקו כמה מתקפות סייבר בהיקף נרחב יותר נגד התשתיות במדינה. ניתוח וחקירות טכניות של המתקפות מעלה כי הן נעשו בחסות מדינות, או על ידי ממשלות. למרבה המזל, התוקפים לא השיגו את יעדיהם העיקריים במתקפות הללו".

לדברי מוסאווי, "היקף ביצוע הפשעים והפעילות אשר מפרה את התקנות הבינלאומיות – מבוצעים על ידי ממשלת ארה"ב. זהו נושא מדאיג לכל העולם, ועל הקהילה הבינלאומית לתת מענה הולם לכך".

מוסאווי הכחיש כי מעשי החבלה והשריפות האחרונים נגרמו כתוצאה ממתקפות סייבר. זאת, בניגוד לפרסומים במערב ואף בבאיראן עצמה, כי כן היה קשר שכזה. "לשריפות האחרונות לא היה כל קשר למתקפות הסייבר", אמר, "יש פה הנחות לא נכונות, עם בלופים ריקים. לאחר כל אירוע בודד בארצנו נחשפים התסכול וחוסר היכולת המוחלט שלהם. שריפות מוגבלות ביער או בבתי זיקוק ובעוד (מקומות) – בקיץ – אינן מוזרות. זה לא משהו שקורה השנה בלבד. לפיכך, מה שאנחנו מדברים עליהם לא בהכרח קשור לאירועים בראשכם".

"טבעי לומר שממשלת ארה"ב תהיה החשודה העיקרית"

לדבריו, "בהינתן (הפרסום לפיו) דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, הוא שנתן את ההוראה למתקפות, יהיה זה אך טבעי לומר שממשלת ארה"ב תהיה החשודה העיקרית בכל מתקפת סייבר נגד איראן – אלא אם יוכח ההיפך".

"נעלה לסדר היום תכניות לפעולה בינלאומית נגד צו בלתי חוקי ופלילי שכזה, ולהוכחת האחריות של ממשלת ארה"ב (על מתקפות הסייבר כנגד איראן – י"ה)", אמר דובר משרד החוץ, "יתר על כן, אנו שומרים לעצמנו את הזכות להגנה לגיטימית ולתגובה פרופורציונלית ומתאימה לתוקפנות ולפגיעה בארצנו, לנוכח מתקפות סייבר ומתקפות שאינן בסייבר".

"איראן", סיכם מוסאווי, "שומרת לעצמה את הזכות לנקוט בפעולה הדדית, המתאימה והפרופורציונית, ולעשות זאת בזמן המתאים. אנו עשויים להשתמש בכל כלי כדי להגן על עצמנו מפני מתקפות הסייבר, כולל המרחב הקיברנטי – או כלי נשק אחר. יתירה מזאת, נעשה כמיטב יכולתנו כדי להוכיח את האחריות הבינלאומית של המדינה המתחילה או מסייעת למתקפות מסוג זה, כדי לגרום להם לתת דין וחשבון על צעדיהם הבלתי חוקיים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים