תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » "אנחנו מצפים לקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בענף הביטוח"
ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. צילום מסך

"אנחנו מצפים לקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בענף הביטוח"

כך אמר ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון בכנס InsureTech של אנשים ומחשבים ● הוא סיפר באירוע על פרויקט בלוקצ'יין בענף הפנסיה "שיחולל רעידת אדמה" ועל יוזמה להידוק הקשרים בין חברות הביטוח לסטארט-אפים

מאת 24 ביוני 2020, 17:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"הדיגיטל כבר פה ואנחנו מצפים לקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בעולם הביטוח, ככל שהמערכות תהיינה אג'יליות יותר", כך אמר ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

ברקת היה המרצה המרכזי בכנס הווירטואלי InsureTech, שערכה הבוקר (ד') קבוצת אנשים ומחשבים, בהשתתפות מנמ"רים, מנהלי חברות טכנולוגיות שעובדות עם הענף וסטארט-אפים.

תחום שוק ההון, ביטוח וחיסכון הופרד לפני שלוש שנים וחצי ממשרד האוצר והוקם גוף רגולטורי עצמאי, בין היתר במטרה להאיץ את התחרות בענף על ידי חדשנות. ברקת נכנס לתפקידו לפני שנה וחצי. בהרצאתו הוא סיפר על המהלכים שהרשות עושה כדי לקדם את החדשנות בענף ועל התוכניות לעתיד, שחלקן יחוללו רעידת אדמה, לדבריו.

ברקת אמר כי מאז שמונה לתפקידו "מיניתי מנמ"ר מקצועי ומנוסה (ניר קונר – י"ק) ואנחנו ממשיכים למלא את השורות בתחום מערכות המידע. הקמנו מערך פיתוח חדש ואנחנו מחפשים מנהלים בכל התחומים". הוא ציין מספר פעולות שהרשות ביצעה תחום הטכנולוגי: "אחד הדברים שעשינו הוא בניית פלטפורמה לשוק ההון, מבוססת ענן. זוהי מערכת ליבה שכוללת את כל רכיבי הדיווח, הפיקוח והבקרה".

פרויקט נוסף שהוא הזכיר הוא הטמעה של מערכת בלוקצ'יין בתחום הפנסיה. ברקת כינה אותו "פרויקט של פעם ב-50 שנה". הוא הסביר שמדובר במערכת שתשדרג את כל המערכות של תחום הפנסיה והחיסכון, ובעיקר תגביר את הנגישות של החוסכים למידע. "זו תהיה רעידת אדמה מבחינת טיוב הנתונים והשימוש בהם", אמר.

"החדשנות קיימת; תפקידנו – להאיץ תהליכים"

לדברי ברקת, "החדשנות בענף קיימת והתפקיד של הרשות הוא להאיץ תהליכים, באמצעים רגולטוריים ואחרים. אנחנו בתהליך של מימוש העצמאות שלנו וכותבים מחדש את החזון של שוק ההון. כבר כיום אנחנו מאפשרים פעילות מלאה בענן, וזה משדרג ולדעתנו יוסיף לשדרג את המערכות הקיימות". ככלל, ציין, "הדטה תמיד הייתה דבר מרכזי בתחום הביטוח, אבל עכשיו היא יותר מרכזית, בגלל היכולת לחקור את הנתונים, שתשנה את עולם הפוליסות".

הוא אמר שהרשות מעודדת את התחרות בענף בין היתר על ידי קידום פוליסות ביטוח מבוססות מידע שמגיע מחיישנים. כמו כן, אמר, "חברות ביטוח שונות מקימות מרכזי חדשנות ואנחנו מעודדים קשר ביניהן לבין סטארט-אפים. החלטנו להאיץ את התהליכים האלה על סמך המנדט שיש לנו מכוח החוק, ובקרוב אנחנו מתכוונים לקיים ערב מיוחד שבו ישתתפו נציגים משני העולמות האלה – חברות הביטוח והסטארט-אפים, במטרה לחבר את החברות החדשניות לגופים המוסדיים. המטרה היא ליצור בטה סייט ענק, שאפשר לכנות בטה אקשן. אנחנו מזמינים חברות חדשניות בתחומי הביטוח והפינטק לפנות אלינו".

"אנחנו מצפים לקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בענף הביטוח" Reviewed by on . "הדיגיטל כבר פה ואנחנו מצפים לקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בעולם הביטוח, ככל שהמערכות תהיינה אג'יליות יותר", כך אמר ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וח "הדיגיטל כבר פה ואנחנו מצפים לקפיצת מדרגה טכנולוגית משמעותית בעולם הביטוח, ככל שהמערכות תהיינה אג'יליות יותר", כך אמר ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וח Rating: 0

הגיבו