הממשלה אישרה את מינוי שי-לי שפיגלמן לתפקיד מנכ"לית משרד המדע

שפיגלמן כיהנה בארבע השנים האחרונות כמנהלת ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי ● "אנחנו הולכים להוביל את תחום המדע והטכנולוגיה בישראל להישגים חדשים"

שי לי שפיגלמן, המנכ"לית הפורשת של משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. צילום: ניב קנטור

הממשלה אישרה אתמול (א') בישיבתה השבועית את מינויה של שי-לי שפיגלמן לתפקיד מנכ"לית משרד המדע. היא תחליף את המנכ"ל היוצא רון בר, שהודיע לשר המדע החדש, יזהר שי, על החלטתו לסיים את תפקידו.

שפיגלמן, בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הארווארד, שימשה בתפקידים בכירים במיקרוסופט ישראל – כמנהלת רגולציה, קשרי ממשל ואחריות חברתית ובהמשך כסמנכ"לית שיווק ואחריות חברתית. כמו כן, היא הייתה חברת הנהלה של מרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל. היא אף שימשה כסגנית מנהל מחלקת האסטרטגיה בבנק הפועלים.

בפברואר 2017 עברה שפיגלמן למגזר הממשלתי לניהול מטה ישראל דיגיטלית, שהיה חלק מהמשרד לשוויון חברתי, שבראשו עמדה אז השרה גילה גמליאל. עם כינון הממשלה החדשה לפני ימים אחדים, המטה הועבר לאחריותו של השר דודי אמסלם

בפוסט שפרסמה אמש שפיגלמן, כתבה בין היתר: בארבע השנים האחרונות, בהן ניהלתי את ישראל דיגיטלית, הצלחנו לקדם בצורה משמעותית את הטרנספורמציה הדיגיטלית במגזר הציבורי ולהפוך את העולם הדיגיטלי מרעיון וחזון לליבת העשייה הממשלתית".

עוד כתבה שפיגלמן: "יזמנו והובלנו פרויקטים לאומיים (עם שותפים מעולים ברחבי הממשלה, שהבינו את חשיבות הנושא ופעלו איתנו במלוא המרץ".

"אני לוקחת על עצמי אתגר חדש ומרגש בתפקיד מנכ"לית משרד המדע לצידו של יזהר שי, ומודה לו שבחר בי", המשיכה שפיגלמן, "אנחנו הולכים לעשות מהלכים סופר משמעותיים ולהוביל את תחום המדע והטכנולוגיה במדינת ישראל להישגים חדשים".

חילופי תפקידים גם במשרד התקשורת

משרד התקשורת

משרד התקשורת

הממשלה אישרה גם את מינויה של לירן אבישר בן חורין למנכ"לית משרד התקשורת, במקומו של נתי כהןבן חורין שימשה כמנכ"לית פרויקט מסע של הסוכנות היהודית, לעידוד הגעתם של בני נוער יהודים מחו"ל לישראל, והייתה פעילה בתל"ם – התנועה שדרכה הגיע השר, יועז הנדל, לכחול לבן – וחלק מצוות המשא ומתן של כחול לבן בעקבות מערכת הבחירות השנייה של 2019. היא בת זוגו של איתי בן חורין, מנכ"ל משרד יחסי הציבור והתקשורת בן חורין אלכסנדרוביץ', שניהל את הקמפיין של כחול לבן בבחירות הראשונות ב-2019.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים