האקרים מסין ומאיראן ניסו לפרוץ לקמפיינים של טראמפ וביידן

ציוץ חריג בטוויטר של שיין האנטלי, ראש קבוצת ניתוח איומים בגוגל, דיווח כי קבוצות האקרים מאיראן ומסין ניסו לפרוץ לקמפיינים לנשיאות ארה"ב של הנשיא דונאלד טראמפ והמועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן, וציין כי צוותו לא זיהה סימן כלשהו לכך שהמתקפות הצליחו

אילוסטרציה: Bigstock

קבוצות האקרים מאיראן ומסין ניסו לפרוץ לקמפיינים לנשיאות ארה"ב של הנשיא דונאלד טראמפ והמועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן – כך לפי גוגל בסוף השבוע.

על פי גוגל, ההאקרים ניסו להשיג גישה למידע רגיש בשני הקמפיינים. שני הקמפיינים קיבלו את ההודעה על ניסיונות הפריצה שלא צלחו. על פי הבכיר בגוגל, האקרים סינים, שלוחי המדינה, ניסו לתקוף עובדים בצוות הקמפיין של ביידן, ובמקביל, האקרים איראנים ניסו לתקוף באחרונה חשבונות דואר אלקטרוני השייכים לצוות הקמפיין של טראמפ.

שיין האנטלי, ראש קבוצת ניתוח איומים בגוגל, צייץ בטוויטר, כי הקבוצה הסינית שניסתה לפרוץ לצוות של ביידן מכונה APT31, וכי היא שלחה לקמפיין מיילים של פישיניג. הקבוצה האיראנית, שניסתה לפגוע בקמפיין טראמפ, כונתה APT35. האנטלי אמר, כי צוותו לא זיהה סימן כלשהו לכך שהמתקפות הצליחו. הוא אמר, כי הקורבנות הפוטנציאליים בשני הקמפיינים, כמו גם גורמי אכיפה פדרליים – עודכנו בנושא. גוגל לא סיפקה פרטים נוספים על ניסיונות התקיפה מעבר לציוץ החריג של הבכיר שלה, האנטלי.

"אנחנו מודעים לדיווחים של גוגל, שלפיהם שחקני איום זרים ביצעו ניסיונות לא מוצלחים כדי להשיג גישה לחשבונות מייל של צוות הקמפיין", אמר דובר מטעם הקמפיין של ביידן. "מתחילת הקמפיין ידענו כי נהיה יעד למתקפות שכאלה ואנחנו ערוכים מולן. נמשיך להגן על הנכסים שלנו". אנשי הקמפיין של טראמפ אמרו שהוא עודכן על ניסיונות התקיפה.

הגילויים בסוף השבוע באים על רקע העובדה, שגורמי הגנת הסייבר בארה"ב נותרו בכוננות גבוהה לקראת מאמצים של מדינות זרות להתערב בבחירות לנשיאות בארה"ב. זאת, לאחר שצצו ראיות, כי רוסיה התערבה בבחירות לנשיאות ב-2016, לטובת טראמפ.

בשנת 2018 האשים רוברט מולר, החוקר המיוחד, תריסר קציני מודיעין רוסים בפריצה לקמפיין של הילרי קלינטון והמפלגה הדמוקרטית. רוסיה הכחישה כל קשר לפריצות.

באוקטובר האחרון מיקרוסופט אמרה, כי חשפה עדויות לניסיונות תקיפה של האקרים איראנים ל"קמפיין נשיאות אמריקני" – אך לא ציינה את זהות המותקף.

זו הפעם הראשונה שסין מואשמת בניסיונות לפרוץ לקמפיינים של מועמדים לנשיאות ארה"ב בבחירות 2020. ההאשמה מגיעה בזמן של מתיחות ביחסים בין וושינגטון לבייג'ינג, כששני הצדדים מאשימים זה את זה בכישלונות הקשורים למגיפת הקורונה.

טראמפ האשים בעבר את סין כי ניסתה להתערב בבחירות האמצע של 2018. מוקדם יותר השנה, חברת אבטחה טענה, כי האקרים רוסים תקפו חברות הקשורות לחברת הגז האוקראינית שהאנטר ביידן, בנו של ג'ו – שימש בה בתפקיד בכיר. במאי 2014 חתם האנטר ביידן על חברות בדירקטוריון "אחזקות בוריסמה", חברת ייצור הגז הגדולה ביותר באוקראינה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים